Koncert plenerowy w parku w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska31 lipca 20202min
koncert-dobrzyca-czolo.jpg

W niedzielę o godzinie 17.00 przed pałacem w parku w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbędzie się koncert zespołu Blue Sounds. Jest to pierwsza impreza plenerowa w Dobrzycy w tym sezonie. I bezpieczna, bo muzyki można słuchać w całym parkuZespół został zaproszony przez Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Muzeum Ziemiaństwa udostępnia dla zespołu miejsce przed schodami wiodącymi do pałacu. A dla publiczności rozległy park. Dźwięki bluesowej i jazzowej muzyki dotrą na pewno wszędzie.
Więc z punktu widzenia epidemiologicznego, impreza jest bezpieczna. Zatem warto w najbliższą niedzielę późnym popołudniem wybrać się do Dobrzycy, obejrzeć w pałacu wystawę o dobrach kultury zagrabionych z pałaców ziemiańskich w czasie okupacji, potem pospacerować po parku, odwiedzić pawie, zachwycić się nenufarami, które kwitną na stawach, odbiciem pałacu w drugim stawie i posłuchać muzyki zespołu Blue Sounds, który swoją muzyczną przygodę rozpoczął w końcówce lat 90. 

Debiutancka płyta bluesowa z 2006 roku nosi tytuł „Tak naprawdę to wszystko z miłości”. Kolejna płyta „Karuna” z 2013 roku prezentuje muzykę pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folkowej.
Dzisiaj zespół sięga po świeże, bardziej nowoczesne brzmienie, łącząc dźwięki akustyczne z elektronicznymi. Ale czuć w tym jakąś małą nutkę tęsknoty za latami dziewięćdziesiątymi, co będzie można sprawdzić w niedzielę podczas koncertu.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska