Koncertowo pleszewianie powitają lato 2022

Irena Kuczyńska21 czerwca 20224min
 W środę w Ogrodzie Społecznie Użytecznym przy ul. Bolesława Krzywoustego odbędzie się koncert poezji śpiewanej Michała Łanuszki. W sobotę na pleszewskim Rynku zaśpiewa Grażyna Łobaszewska.
288324893_747083669823659_1196750497865378246_n.jpg
Współorganizatorem obu wydarzeń muzycznych jest Zajezdnia Kultury w Pleszewie. Lato w mieście zaczyna się koncertowo.
Poezja śpiewana w ogrodzie

Michał Łanuszka – gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, wystąpi w środę o godzinie 18.00 w Ogrodzie Społecznie Użytecznym przy Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie przy ul. Bolesława Krzywoustego. Podczas koncertu poezji śpiewanej wolontariusze będą częstować uczestników, także bezpłatną kawą i herbatą. Artystę, który występował też w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, zaprosiła Fundacja Animacja. W razie złej pogody, koncert odbędzie się w Zajezdni Kultury.

Michał Łanuszka w Pleszewie
Fotorelacja w obiektywie Agnieszki Piaseckiej
Czas nas uczy pogody na Rynku

W pierwszą sobotę lata koncertowo będzie na mieście za sprawą Muzycznej Strefy Kultury na Rynku. Inicjator wydarzeń  muzycznych na Rynku Artur Kowalski zaprosił Grażynę Łobaszewską, która od 50 lat zachwyca głosem i charyzmą.  Wokalistka zaśpiewa piosenki Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty czy Grzegorza Ciechowskiego.

Fotorelacja z koncertu w obiektywie Agnieszki Piaseckiej
Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów z doskonałym repertuarem, w często odświeżonych aranżacjach, stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziomie.  Wszak, jak śpiewa Grażyna Łobaszewska,  “Czas nas uczy pogody”.  Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.
Czytaj też: Artur Kowalski – perkusista z Pleszewa