Konkurs na dyrektora PUP-u

Avatar photoIrena Kuczyńska8 czerwca 20202min
pup_pleszew-czolo.jpg

Starosta Powiatu Pleszewskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.
W maju Maciej Wasielewski ze stanowiska odwołał długoletniego dyrektora PUP Leszka Bierłę.

Odwołując Leszka Bierłę, który kierował Powiatowym Urzędem Pracy przez 30 lat, Maciej Wasielewski podkreślał, że współpraca dyrektora z powiatem przestała się układać już dawno, a czara goryczy miała się przelać po tym, jak PUP stał się jednym z ognisk koronawirusa w Pleszewie. Po powrocie z kilkutygodniowej kwarantanny na Leszka Bierłę czekało dyscyplinarne zwolnienie, którego nie chciał dziennikarzom komentować.
Leszek Bierła z dyscyplinarką

W czasie nieobecności Leszka Bierły i już po jego odwołaniu, urzędem kieruje zastępca Piotr Janiak.
20 milionów podzielone
Tymczasem na stronie Starostwa Powiatowego w Pleszewie pojawiła się informacja o konkursie na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Musi mieć wyższe wykształcenie, przynajmniej 3 – letni staż pracy w publicznej służbie zatrudnienia, powinien wykazywać się znajomością zasad funkcjonowania przepisów regulujących działalność PUP, znajomością zasad rynku pracy, znajomością pozyskiwania dodatkowych środków na aktywne zwalczanie bezrobocia.

Wśród licznych zadań określonych w konkursie jest współpraca z organami samorządu terytorialnego, z Powiatową Radą Rynku Pracy, z organizacjami pozarządowymi. Termin zgłaszania ofert konkursowych upływa 15 czerwca. Termin zatrudnienia od 1 lipca.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska