Korona Zachodu Polski w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska7 listopada 20192min
Nordick-Walking.jpg

W Pleszewie trwają ostatnie przygotowania do Korony Zachodu  Polski – największego w Polsce wydarzenia, które łączy nordick walking i biegi przełajowe.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę w Karczmie Stara stajnia w Lenartowicach. Do udziału w imprezie sportowej zapisało się ponad 300 osób.

Dzisiaj (7 listopada) ostatni dzień zapisów z wpisowym w wysokości 40 zł. Jutro 60 zł. „W pakiecie startowym jest świętomarciński rogalik, opaska na głowę z elementem biało – czerwonym i bilet na basen do Parku Wodnego Planty w Pleszewie” – mówi Magdalena Nawrocka – profesjonalny trener nordick walking, pod okiem której odbywały się profesjonalne treningi m.in. na trasach, które w sobotę będą do przejścia.

Sobotni bieg odbywać się będzie na dwóch dystansach – na pętli 5 – kilometrowej i 10 – kilometrowej. Start od godziny 11.00, po rozgrzewce przeprowadzonej przez Magdalenę Nawrocką. Od 13.00 warsztaty treningowe.

W tym czasie maszyny podliczą wyniki, tak, żeby o godzinie 14.00 można było wręczyć statuetki i medale uczestnikom pleszewskiego marszu.

Po południu oblężenie basenu – możliwość skorzystania z wejścia w ramach pakietu startowego. Wieczorem w karczmie dekoracja zawodników całego cyklu Korony Zachodu Polski, która się odbywa w Pleszewie czwarty raz.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska