Koronawirus w szkołach

Avatar photoIrena Kuczyńska12 października 20203min

W sześciu placówkach szkolnych i przedszkolnych w powiecie pleszewskim zawieszano od początku roku szkolnego  zajęcia w związku z wykryciem zakażenia COVID-19.
Aktualnie na nauczaniu zdalnym przebywa jedna klasę i 4 nauczycieli  Zespołu Szkół Technicznych na Zielonej oraz uczniowie klas IV – VIII i przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Galewie.

Małgorzata Jóźwiak, która w pleszewskim Sanepidzie nadzoruje szkoły, powiedziała radiu Centrum, że sytuacja w placówkach oświatowych jest dynamiczna. A dziesięciodniowa kwarantanna, której poddawani są uczniowie i nauczyciele oraz domownicy, liczona jest od dnia kontaktu z osobą zakażoną. I tak, od września były zawieszone zajęcia w 1 klasie Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie, w klasach IV-VIII i w przedszkolu w Galewie, gdzie kwarantanna dla uczonych zdalnie dzieci i zamieszkujących z nimi domowników oraz nauczycieli jeszcze trwa. Zawieszone też na jeden dzień były zajęcia dla jednej z klas w pleszewskiej Dwójce. Tam  kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym objęto też 78 dzieci przebywających w świetlicy szkolnej. Na wniosek dyrektora zawieszono też na kilka dni zajęcia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kucharach. Nauka odbywała się zdalnie. Miało to związek z potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u pracownika obsługi w szkole. Nauczanie zdalne odbywała też 11 – osobowa klasa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  w Kucharkach. W poniedziałek na nauczanie zdalne wysłano jedną klasę oraz 4 nauczycieli w Zespole Szkół Technicznych na Zielonej. Maseczki, dezynfekcja rąk i dystans oraz ochrona osób starszych może uchronić nas przez rozprzestrzenianiem się wirusa – podkreśla Małgorzata Jóźwiak.

RADIO CENTRUM Covid w szkołach


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska