Koronawirus znów dotarł do Pleszewa

Avatar photoIrena Kuczyńska11 sierpnia 20202min
Starostwo-Powiatowe-w-Pleszewie-czolo-1.jpg

Zakażenie wykryto u pracowników starostwa, urzędu skarbowego i komendy powiatowej policji. 5 osób pozostaje w izolacji z ogniska rodzinnego.

Pracownicy pleszewskich urzędów przeszli na kwarantannę i na pracę zdalną. Sytuacja jest dynamiczna – powiedziała radiu Centrum Jolanta Ulatowska – kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pleszewie

O zakażeniu koronawirusem jednego z pracowników Starostwa Powiatowego w Pleszewie informuje starosta Maciej Wasielewski, zapewniając, że ów pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z żadnym z petentów. Dodaje, że cały budynek starostwa został zdezynfekowany zaś wszyscy pracownicy starostwa, którzy mogli mieć jakikolwiek kontakt z zakażonym, przebywają na pracy zdalnej. Wśród nich są obaj starostowie. Ale urząd pracuje normalnie do 18.00.
Z tego „rodzinnego ogniska” zakażonych jest też 2 policjantów. W sumie 12 policjantów zostało objętych kwarantanną, 1 jest w nadzorze epidemicznym.  W nadzorze jest też pracownik Urzędu Skarbowego, także z „rodzinnego ogniska”.
W skarbówce na pracy zdalnej przebywa 11 pracowników.
Aktualnie w powiecie pleszewskim na kwarantannie z decyzji PPiS przebywają 22 osoby, 33 z przekroczenia granicy, 38 ze wspólnego mieszkania z osobą, która miała kontakt z  potwierdzonym przypadkiem zakażenia.

W ciągu ostatnich 24 godzin  14 nowych osób objęto kwarantanną, w tym 6 z przekroczenia granicy, 10 ze wspólnego zamieszkania z osobą, która miała kontakt z przypadkiem dodatnim potwierdzonym.
Aktualnie 13 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym  w tym  9  w ciągu ostatnich 24 godzin.  Ale sytuacja w Pleszewie jest bardzo dynamiczna i dane mogą ulegać zmianie– podkreśla Jolanta Ulatowska – kierownik Sanepidu w Pleszewie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska