Koszty jednej kadencji

Avatar photoIrena Kuczyńska11 października 20184min
Rada-Miejska-w-Pleszewieczolo-1.jpg

Utrzymanie Rady Miejskiej w Pleszewie w mijającej kadencji kosztowało 372 800 złotych. Obradowali na sesjach 36 razy.

Z tego 359 500 zł to wydatki związane z dietami radnych – potwierdziła radiu Centrum Anna Bogacz – rzecznik prasowy UMiG Pleszew.

 Najlepiej opłacany jest przewodniczący rady Olgierd Wajsnis, który miesięcznie otrzymuje 2013,10 zł na konto, bo dieta nie jest opodatkowana.

Tylko 200 zł mniej otrzymują dwaj wiceprzewodniczący rady : Błażej Kaczmarek i Renata Garsztka, która dostała stanowisko po tym, jak zdegradowano Włodzimierza Grobysa.

Szefowie komisji rady: Bernadeta Gawrońska (komisja sportu i rekreacji), Elżbieta Hyla (komisja kultury i oświaty), Marian Suska (komisja wsi i rolnictwa), Grzegorz Grygiel (bezpieczeństwa), Zdzisław Gorzeliński (budżetu), Czesław Skowroński (komisja rewizyjna)  inkasują miesięcznie po 1590 złotych.

Ich zastępcy: Anna Regulska – Duda (komisja sportu i rekreacji), Anna Śledzianowska (komisja oświaty i kultury) – zrezygnowała z mandatu po wygraniu konkursu na dyrektora przedszkola), Jan Noskowski (komisja wsi i rolnictwa),  Adam Stencel (komisja bezpieczeństwa), Jolanta Molska (komisja budżetowa), Dariusz Dryjański (komisja rewizyjna) biorą po 1320 zł miesięcznie.

Na konto zwykłego radnego – a jest ich tylko czterech: Wiesława Gil, Karol Szehyński, Eryk Kowcuń, Włodzimierz Grobys, wpływa co miesiąc 900 złotych.

Dodatkowo po 240 zł złotych miesięcznie inkasują  szefowie klubów: Dariusz Dryjański (Towarzystwo Miłośników Ziemi Pleszewskiej), Piotr Kusiakiewicz ( Platforma Obywatelska) i Tadeusz Grobys (radni niezależni). Niektórzy radni łączą funkcje, co się przekłada na wysokość diet.

Sześciu radnych pełni jednocześnie funkcje przewodniczących osiedli lub sołtysów, gdzie też są diety:
Adam Stencel Grodzisko - 588,00 zł.
Dariusz Dryjański Suchorzew -588,00 zł.
Karol Szehyński Osiedle Nr 2 Wojska Polskiego w Pleszewie -420,00 zł.
Elżbieta Hyla Osiedle Nr 5 Jordanowskie w Pleszewie -420,00 zł.
Gawrońska Bernadeta Osiedle Nr 7 Zachodnie w Pleszewie -420,00 zł.
Eryk Kowcuń Osiedle Nr 9 Reja w Pleszewie -420,00 zł.

Za nieobecność na sesji odlicza się radnemu 240 złotych, a nieobecność na komisji kosztuje 120 złotych. Najwięcej stracił radny Eryk Kowcuń, nieobecny na 8 sesjach i 8 posiedzeniach komisji i przewodniczący Olgierd Wajsnis – nieobecny na 5 sesjach, których było 36.  Karolowi Szehyńskiemu odliczono za nieobecność na 16 posiedzeniach komisji i 4 sesjach.

Jeśli chodzi o interpelacje, najwięcej złożyła Renata Garsztka – 41, Anna Regulska – Duda – 37, Włodzimierz Grobys – 31, Wiesława Gil – 29.

 

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-wielkopolska-koszty-kadencji.html

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska