Kuratorki w Centrum

Avatar photoIrena Kuczyńska8 lutego 20182min
kuratorki-czolo.jpg

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odwiedziła grupa kuratorów sądowych, pracujących przy Sądzie Rejonowym w Koninie.

Goście i gospodarze

To kuratorzy sądowi są w dużej mierze odpowiedzialni za kierowanie młodych ludzi do takich ośrodków jak pleszewskie CKiW OHP – powiedział radiuCentrum dyrektor Krystian Piasecki.

Dwanaście pań z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Koninie, w tym kilka nowicjuszek, zwiedziło pleszewskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, gdzie wszystko co jest niezbędne do życia, kształcenia i rozwoju młodego człowieka, często zagrożonego wykluczeniem społecznym, znajduje się w jednym miejscu czyli w byłych wojskowych koszarach.

Jest tu szkoła, internat, warsztaty, stołówka, sala gimnastyczna. Dyrektor Krystian Piasecki podkreśla, że Centrum jest w stałym kontakcie z wszystkimi kuratorami wszystkich sądów, które kierują młodzież do CKiW OHP w Pleszewie.

Aktualnie uczy się tu 240 osób z sześciu województw, najwięcej z Wielkopolski i woj. łódzkiego. W internacie mieszka 140 osób.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska