Leczenie z tabletem

Avatar photoIrena Kuczyńska18 stycznia 20214min
Tablety-w-szpitalu-czolo.jpg

Cztery nowe tablety trafiły na oddział covidowy oraz oddział dla przewlekłe chorych w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Podarował je sponsor z myślą o pacjentach, którzy muszą  przebywać w przymusowej izolacji ze względu na zakażenie koronawirusem oraz tych wszystkich pacjentach, którzy muszą znosić ograniczenia związane z pandemią. Urządzenia wyposażono  w darmowy dostęp do internetu…

Tablety z dostępem do internetu pozwalają na kontakty pacjentów z  bliskimi, co ma bardzo duży i pozytywny wpływ na samopoczucie chorych i sprawia, że szybciej wracają do zdrowia. Odseparowanie od bliskich, zwłaszcza w przypadku starszych osób, jest bardzo trudne a  nie każdy pacjent przybywa do szpitala z własnym smartfonem. 

Wiele jest osób starszych, które nie potrafią nawet takiego sprzętu obsługiwać. I tu mogą liczyć na pomoc personelu, który w razie konieczności tablet uruchomi i pomoże w kontakcie z bliskimi.

Tablety trafiły na oddział covidowy, na oddział dla przewlekle chorych i do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, gdzie pacjenci są szczególnie podatni na zakażenie COVID-19.  Aktualnie na oddziale covidowym w pleszewskim szpitalu przebywa blisko 40 pacjentów, którzy w różnym stopniu przechodzą zakażenie koronawirusem. Są oni całkowicie odizolowani od świata zewnętrznego.

Kiedy rozmawiają z bliskimi  przez komunikator internetowy, często się wzruszają a nawet płaczą. Są w tym momencie szczęśliwi  i mniej samotni – podkreśla dr n. med. Krzysztof Cieszyński – ordynator oddziału wewnętrznego i zarazem szef oddziału covidowego.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska