Lekarze założyli zrzutkę na rehabilitację pacjenta niesprawnego ruchowo

Avatar photoIrena Kuczyńska18 czerwca 20243min
IMG_2277-1280x960.jpeg
Do pleszewskiego szpitala trafił 25 - letni Adrian Sztukowski, który w ub. roku uległ dramatycznemu wypadkowi - jest sparaliżowany. Na szczęście, nie doszło do uszkodzenia mózgu, jest sprawny intelektualnie, mówi i porusza gałkami ocznymi. Pleszewscy lekarze chcą mu pomóc,  założyli zrzutkę na zakup sprzętu sterowanego ruchami gałek ocznych do obsługi komputera, który ułatwi życie pacjentowi. Zachęcają do wpłacania pieniędzy

 

Wypadek w drodze do domu
Adrian Sztukowski był zawodowym kierowcą. W ubiegłym roku, kiedy wracał do domu na Wielkanoc, uległ za granicą poważnemu wypadkowi samochodowemu. Wskutek wypadku doznał czterokończynowego porażenia. Ma złamany kręgosłup w kilku miejscach, a rdzeń kręgowy uszkodzony na odcinku szyjnym.
Niepełnosprawny ruchowo
Po wypadku trafiał do różnych ośrodków medycznych w Polsce. Ponieważ jest całkowicie niepełnosprawny ruchowo, zapadał na bardzo ciężkie infekcje. Aktualnie jest pod opieką pleszewskich lekarzy. Pacjent porusza tylko gałkami ocznymi, ale rozmawia, jest w pełni świadomy i logiczny.
Kosztowna rehabilitacja
Dzięki wysiłkom medyków z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej jest sadzany na wózku inwalidzkim, co kilka tygodni temu wydawało się  nieosiągalne – mówi  dr n. med. Krzysztof Cieszyński, szef Oddziału Chorób Wewnętrznych Pleszewskiego Centrum Medycznego, gdzie jest leczony pan Adrian. Wymaga on długotrwałej rehabilitacji w ośrodku prywatnym, która mu umożliwi poruszanie się na wózku dostosowanym do jego potrzeb i możliwości a także sprzętu sterowanego ruchami gałek ocznych do obsługi komputera, dzięki czemu będzie bardziej samodzielny.
Pleszewscy lekarze założyli w internecie zrzutkę na pomoc dla pana Adriana. Zachęcają do wpłat na konto. Niezbędne informacje znajdziecie na stronie radia Centrum.  https://zrzutka.pl/59ertx#donators

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska