Nowatorska operacja z udziałem lekarzy z zaprzyjaźnionego powiatu Ammerland

Avatar photoIrena Kuczyńska12 czerwca 20243min
operacja-szpital.jpg
W powiecie pleszewskim przebywa delegacja zaprzyjaźnionego powiatu Ammerland z Dolnej Saksonii w Niemczech. W grupie są lekarze z Kliniki Ammerland, którzy asystowali doktorowi Michałowi Wiśniewskiemu podczas innowacyjnej operacji 57 - letniej pacjentki 

 

W programie wizyty delegacji powiatu Ammerland jest m.in. wymiana doświadczeń w zakresie organizacji służby zdrowia, pomocy społecznej oraz administracji. Goście byli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie, w Domu Pomocy Społecznej  w Pleszewie, w Domu Chłopaków w Broniszewicach, w Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu i w Pleszewskim Centrum Medycznym, gdzie grupa lekarzy z Klinik Ammerland asystowała doktorowi Andrzejowi Wiśniewskiemu  podczas innowacyjnej operacji z zakresu uroginekologii z bardzo zaawansowanym defektem obniżenia narządu rodnego, obniżenia pęcherza i nietrzymania moczu.

Uczył się od najlepszych

Zabieg ten to połączenie nowoczesnych i małoinwazyjnych metod laparoskopowych, innowacyjnego sprzętu, wiedzy lekarzy oraz spersonalizowanego podejścia do pacjentki. Pozwoliło to w trakcie jednej operacji na naprawę wszystkich zaburzeń mimo stopnia ich zaawansowania i mnogości. Wykorzystano mieszaną technikę pochwowo-laparoskopową. Dr Wiśniewski ginekolog – położnik odbył miesięczny staż laparoskopowy w World Hospital of Laparoscopy w klinice w New Delhi w Indiach.

Zwiedzanie szpitala

Kiedyś było odwrotnie

Ośrodek ten jest uważany za jedno z najlepszych i najbardziej zaawansowanych miejsc szkoleniowych z dziedziny laparoskopii na świecie, odbył też indywidualne szkolenie z zakresu uroginekologii w najlepszym ośrodku uroginekologicznym na świecie, który znajduje się w niemieckim Hagen. Warto przypomnieć, że na początku lat 2000 to lekarze pleszewskiego szpitala odbywali praktyki w szpitalu w Ammerland.

Czytaj Też:

Lekarz pleszewskiego szpitala wykonał laparoskopowo nowatorski zabieg

Pleszewskie Dni Onkologiczne bez lekarzy POZ

Unijne miliony na doposażenie pleszewskiego szpitala

Rozbudowa oddziału hematologii w pleszewskim szpitalu

Nowe aparaty rentgenowskie w pleszewskim szpitalu

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska