Lot z Dobrzycą i Gołuchowem

Avatar photoIrena Kuczyńska14 marca 20182min
Promocja-w-LOT2.jpg
W folderach reklamowych Polskich Linii Lotniczych LOT można znaleźć zachętę do zwiedzenia Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy oraz Zamku Czartoryskich w Gołuchowie.
W ciągu pięciogodzinnego lotu samolotami Boeing 737-800 NG z Warszawy do stolicy Kazachstanu Astany, jest dużo czasu na dokładne przestudiowanie folderu, szczególnie kiedy samolot wzbije się nad chmury i już tylko widać niebieską kopułę nieba i słońce.
Odkrycie w folderze zdjęć i opisów znajomych miejsc, zwłaszcza podczas przelotu nad niezmierzonymi przestrzeniami Syberii, jest bardzo przyjemne.
Podróżujący LOT-em czyta, że w Dobrzycy (pow. pleszewski) jest rezydencja zbudowana 200 lat temu dla gen. Augusta Gorzeńskiego – adiutanta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i ma wiele wspólnego z Łazienkami Królewskimi w Warszawie.
Dobrzyca
Zaś „kilkanaście kilometrów dalej jest zamek w stylu francuskim, ufundowany w XVI wieku przez wybitnego działacza reformacji Rafała Leszczyńskiego, z XVII – wiecznym dziedzińcem naśladującym Wawel, gdzie w XIX wieku Izabela Czartoryska wzorem babki Izabeli z Puław, zebrała kolekcję dzieł sztuki i waz greckich”.
 Gołuchów - foto Sylwia Nowicka

Żródło: https://www.rc.fm/news/poludniowa-wielkopolska-dobrzyca-goluchow-lot-z-goluchowem.html

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska