Mniej świateł na święta, mniej imprez w Zajezdni Kultury – zaczynamy oszczędzać

Avatar photoIrena Kuczyńska25 listopada 20223min
61af2d5e5d7f1_o_large.jpg
Do historii przechodzi obwieszony światełkami ratusz i drzewka na Rynku. Pozostanie jedna oświetlona choinka.

 

Aktualnie wszystkie jednostki podlegające MiG Pleszew szukają oszczędności energii elektrycznej. W przypadku instytucji kultury wiąże się to z ograniczeniem działalności.

Zajezdnia bez iluminacji

Zajezdnia Kultury w Pleszewie sprawdza, co generuje największe koszty i największe pobory energii i te dziedziny działalności będą ograniczane. Już wyłączono iluminację budynku przy ul. Kolejowej 3 zarówno od strony torowiska jak i od ulicy Sienkiewicza. Wprowadzono też ograniczenia działalności pracowni plastycznej ze względu na piec do wypalania ceramiki, który musi być włączony przez 12 godzin.

Znikną iluminacje na budynku Zajezdni Kultury
Mniej koncertów

Od stycznia 2023 roku nastąpi redukcja wydarzeń artystycznych w sali widowiskowej – uruchomienie całej infrastruktury generuje bardzo wysokie koszty – podkreśla dyrektor Zajezdni Przemysław Marciniak. Jednak wszystkie imprezy zaplanowane na ten rok się odbędą, bo są podpisane umowy z artystami. Ale w przyszłym roku, może koncertów i innych wydarzeń być np. 30. podczas gdy w tym roku jest ich 60. Zależeć to też będzie od budżetu, który Zajezdnia otrzyma.

Koncert z okazji 3. urodzin Zajezdni Kultury
Koncert z okazji 3. urodzin Zajezdni Kultury
Święta bez iluminacji

Jeśli chodzi o oszczędności wprowadzane przez władze miasta Pleszewa, nie będzie w tym roku iluminacji świątecznych na Rynku i głównych ulicach. Wracamy do jednej choinki z lampkami – informuje Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG Pleszew.

Dekoracje świąteczne 2021
Miasto udekorowane na  Boże Narodzenie  2021

Czytaj Rozsypały się bombki na Rynku


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska