Międzyszkolny Komitet Strajkowy zaprasza na rynek

Irena Kuczyńska23 kwietnia 20192min0
ancuch-II-od-lewej-Monika-Matyjaszczyk.jpg

W Pleszewie zawiązał się Międzyszkolny Komitet Strajkowy.

Zaprasza we wtorek na godzinę 18.00 na pleszewski rynek wszystkich, którym sprawa polskiej oświaty leży na sercu – powiedziała radiu Centrum Monika Matyjaszczyk – matka dwojga uczniów pleszewskiej Trójki – mocno wspierająca strajkujących nauczycieli.

Na czele Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego w Pleszewie stanął Bronisław Bołuńdź – nauczyciel w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie.

Do MKS przystępują dzisiaj kolejne placówki oświatowe nie tylko w Pleszewie ale też w powiecie, które nadal strajkują. Ale na wieczorne spotkanie na pleszewskim rynku zaproszeni są wszyscy nauczyciele, zarówno ci, którzy nadal strajkują jak i ci, którzy już strajk odwiesili.

Organizatorzy zapraszają także nauczycieli emerytowanych, rodziców – wszystkich, którym sprawy edukacji dzieci leżą na sercu. Spotkanie odbywa się za aprobatą władz samorządowych miasta i powiatu – mówi Monika Matyjaszczyk.

Chodzi o to, żebyśmy w tej trudnej sytuacji potrafili ze sobą rozmawiać, strajk się skończy a  my musimy nadal razem żyć w tych naszych małych ojczyznach bez ostracyzmu i nienawiści – dodaje matka uczniów, wspierająca nauczycieli, w imieniu bardzo licznej grupy rodziców.

–Foto z Łańcucha światła w Pleszewie