Miejsce seniora w rodzinie – na III Panelu Senioralnym

Avatar photoIrena Kuczyńska3 października 20233min
384305224_816964140429797_3267903640978856991_n-1280x1803.jpg
O miejscu seniora w rodzinie podczas III Panelu Senioralnego w Pleszewie będzie mówić sędzia Anna Maria Wesołowska. Panel już w ten piątek od 10.00 w Zajezdni Kultury.
III Panel Senioralny to spotkanie mieszkańców miasta i gminy Pleszew w wieku 55 plus. Trzeba się na nie zapisać, dzwoniąc do ratusza ( tel. 62 7428339) żeby organizatorzy mieli orientację dla ilu osób przygotować kawę i słodkości w nieodpłatnej kawiarence. Organizatorzy zapewniają osobom zamiejscowym dowóz.
Anna Maria Wesołowska będzie
Gościem specjalnym panelu będzie sędzia Anna Maria Wesołowska – prawniczka, sędzia w stanie spoczynku, która orzekała w sprawach karnych, rodzinnych. Teraz zajmuje się edukacją prawną. Szerszej publiczności znana jest z programów telewizyjnych „Sędzia Anna Maria Wesołowska” i „Wesołowska i mediatorzy”. Była już w Pleszewie na spotkaniu w bibliotece.
Anna Maria Wesołowska w bibliotece

Miejsce seniora w rodzinie
Temat jej wystąpienia piątkowego to „Senior w rodzinie”. Sędzia będzie mówiła o różnych sytuacjach i różnych rodzinach – z małymi dziećmi, rodzinach skonfliktowanych a także o obowiązkach dorosłych dzieci wobec starzejących się rodziców – zapowiada Izabela Świątek – zastępca burmistrza MiG Pleszew – zaangażowana w organizację wydarzenia dedykowanego bardzo licznej grupie mieszkańców MiG Pleszew.
Badania i rozmowy
Program Panelu jest urozmaicony. Rozpocznie się o 10.00 wykładami o zdrowiu, bezpieczeństwie i prawie do aktywności. Będą badania ciśnienia, cholesterolu i poziomu glukozy we krwi. Indywidualnie przy stolikach będzie można porozmawiać ze specjalistami w zakresie świadczeń dla seniorów, Rzecznikiem Praw Konsumenta, mediatorem rodzinnym, pracownikiem socjalnym. Będzie można spotkać się z rówieśnikami i zwyczajnie pogadać. Co w naszym wieku jest bardzo ważne.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska