Mieszkanie za remont w gminie Pleszew

Avatar photoIrena Kuczyńska11 maja 20212min
Mieszkanie-czolo.jpg

Zakończył się remont pierwszego mieszkania oddanego do użytku w Mieście i Gminie Pleszew w ramach gminnego programu „Mieszkanie za remont”.

Program jest skierowany do osób, które dużo potrafią zrobić same i puste lokale potrafią dostosować do własnych potrzeb. Koszty zakupu materiałów budowlanych rozliczane są potem w czynszu – podkreśla Artur Stańczyk – prezes Pleszewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Idea programu jest prosta. W zasobach PTBS – u znajdują się puste lokale wymagające remontu. Zaradny, pracowity pleszewianin, ze zdolnościami tzw. „złotej rączki” może sam sobie udostępniony lokal wyremontować pod swoje potrzeby. A potem, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, koszty poniesione na zakup materiałów, rozliczyć w czynszu. Chodzi o materiały budowlane, wykończeniowe, stolarkę drzwiową i okienną, infrastrukturę grzewczą itp. Nie jest rozliczana tylko armatura sanitarna oraz robocizna.

Umowa najmu z Towarzystwem może być zawarta na czas nieoznaczony, co oznacza „zdobycie lokalu” na wiele lat, a nawet całe życie. „Oczywiście cała modernizacja wsparta jest doradztwem i nadzorem inspektora z PTBS – podkreśla burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Pierwsze gotowe mieszkanie oddano do użytku w Grodzisku, kolejne są na różnych etapach remontu.

W tych dniach PTBS opublikowało listę kolejnych lokali w ramach programu „Mieszkanie za remont”. Są one w Pleszewie przy ul. Krzyżowej 1 lok. 6, w Kowalewie przy Cegielnianej 1, w Grodzisku pod nr 77 i trzy lokale w Bógwidzach w budynku pod nr 16.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska