Mieszkanie za remont

Avatar photoIrena Kuczyńska3 sierpnia 20202min
borucin.jpg

W Mieście i Gminie Pleszew pojawiła się możliwość otrzymania 6 mieszkań komunalnych pod warunkiem wykonania kapitalnego remontu na własny koszt.

Poniesione przez najemcę koszty będą rozliczone w przyszłych opłatach czynszu – potwierdza radiu Centrum zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek. Lokali jest 6, w tym dwa w Pleszewie przy ul. Krzyżowej 1, dwa kolejne w Kowalewie, jeden przy Dworcowej 20, drugi przy Fabianowskiej 1. I jeszcze jeden w Borucinie pod nr 16 (na zdjęciu) i w Jankowie pod nr 5. We wszystkich lokalach, których powierzchnia oscyluje od 26 metrów kwadratowych do prawie 60 metrów, niezbędny jest remont kapitalny.
Zakres robót obejmuje prace budowlane, elektryczne, sanitarne. Ale przyszły najemca otrzyma zwrot kosztów poniesionych za materiały budowlane bez kosztów armatury sanitarnej. „Udokumentowane nakłady będą rozliczane w przyszłych opłatach czynszu” – zapewnia Andrzej Jędruszek.
Osoby zainteresowane mogą lokale oglądać, komunikując się z Pleszewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego (tel. 62 7428 365). Formularze na wnioski znaleźć można na stronie internetowej PTBS-u. Rozpatrzy je społeczna komisja mieszkaniowa.
Uchwałę o możliwości remontu swojego przyszłego lokalu podjęła rada miejska cztery lata temu. Osoby, które z tej możliwości skorzystały, bardzo dbają o swoje mieszkania, raz zainwestowały a teraz płacą mniejszy czynsz no i mają pewne lokum na dłuższy czas.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska