Mister Budownictwa dla bloków przy ul. Grunwaldzkiej

Avatar photoIrena Kuczyńska20 października 20223min
IMG-6532-1024x768-1.jpg
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Pleszewie zdobyła Mistera Budownictwa Wielkopolski Południowej za 2021 rok  w kategorii: budownictwo mieszkalne, wielorodzinne

Mister Budownictwa trafił do pleszewskiej spółdzielni za dwa budynki wielorodzinne, z podziemnym garażem wraz z infrastrukturą przy ulicy Grunwaldzkiej. Takich bloków dotąd w Pleszewie nie było.

Mister Budownictwa przy Grunwaldzkiej 5
Mister z windą i podziemnym garażem

Utytułowane bloki mają pierwszą w mieście podziemną halę garażową na 30 miejsc postojowych i 38 miejsc parkingowych naziemnych.

Mister Budownictwa

To to także pierwsze w Pleszewie  bloki z windą. I to one otrzymały tytuł Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej, który przyznaje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Naczelna Organizacja Techniczna Oddział w Kaliszu

Pierwsze w Polsce

Warto dodać, że to pierwsze w kraju mieszkania, wybudowane  po 1994 roku, do których ustanowiono spółdzielcze prawa lokatorskie.

Czytaj: Bloki przy Grunwaldzkiej coraz bliżej

To także pierwsze lokatorskie bloki w Pleszewie od roku 1990. Mieszkań jest w nich 68 po 34 w każdym bloku. Najmniejsze mają 37 metrów kwadratowych, największe 64. Spółdzielcze bloki są alternatywą dla mieszkań komercyjnych, które proponują deweloperzy.

 

Lokatorzy z kredytem

Na budowę bloków spółdzielnia zaciągnęła kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego, a spłacać go będą przez 30 lat, razem z czynszem, lokatorzy – członkowie spółdzielni.  Konkurs jest promocją najlepiej zrealizowanych obiektów na terenie Południowej Wielkopolski, cechujących się ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i konstrukcyjno-architektonicznymi.

Czytaj też:Walne zebranie zdominowali pełnomocnicy


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska