Mistrz szermierki

Avatar photoIrena Kuczyńska13 marca 20183min
sypniewski-1-czolo.jpg

Marian Sypniewski-  mistrz świata w szermierce, dwukrotny medalista olimpijski we florecie, a obecnie  menedżer i działacz Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyjechał  do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Spotkał się z podopiecznymi w Centrum i z uczniami  Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie

Podczas spotkania, które odbyło się w ramach Klubu Olimpijczyka przy CKiW OHP, mistrz  floretu opowiadał  o swojej karierze sportowej ale też o wyczerpujących treningach, dzięki którym zdobywa medale.

Uczniowie ZST na Zielonej  i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie

Podkreślał, że w tej dyscyplinie sportu najważniejszą rolę odgrywają nogi i głowa a liczy się szybkość i refleks. Pochodzi z Bydgoszczy, ale całą karierę sportową związał z Legią Warszawa.

W  1978 roku na Olimpiadzie  w Hamburgu został drużynowym mistrzem świata, jest też  dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim z Moskwy (1980).

Zwiedził cały świat a jego poznawanie było możliwe dzięki opanowaniu języka rosyjskiego, angielskiego i francuskiego. Po zakończeniu kariery sportowej Marian Sypniewski trafił do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie zajmuje się m.in. promowaniem sportu i jest odpowiedzialny za  współpracę z Klubami Olimpijczyków.

Opowiadał nie tylko o swojej karierze, jak z rękawa sypał ciekawostkami i anegdotami ze świata sportu – czym zainteresował młodych słuchaczy – powiedział radiu Centrum Krystian Piasecki dyr. pleszewskiego Centrum.

Nauczyciele i dyrektor z gościem
Źródło: https://www.rc.fm/news/pleszew-mistrz-szermierki.html

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska