Ptak po Adamku?

Avatar photoIrena Kuczyńska31 stycznia 20186min
Jędruszek-Adamek-Ptak-czoło-1.jpg

Świeży powiew, młodość i doświadczenie – te atuty Arkadiusza Ptaka zadecydowały o wysunięciu jego kandydatury w wyborach na burmistrza Pleszewa.

Od 20 lat pracuje w pleszewskim ratuszu. Od 12 lat jest zastępcą burmistrza. Teraz ma szansę na fotel burmistrza. Arkadiusz Ptak jest od dziś oficjalnym kandydatem Towarzystwa Miłośników Ziemi Pleszewskiej w listopadowych wyborach.

Arkadiusz Ptak, Marian Adamek, Andrzej Jędruszek i radni Rady Miejskiej oraz rady Powiatu Pleszewskiego z klubów RMZP

Wczoraj TMZP udzieliło mu poparcia. Jednogłośnie – co podkreślał dzisiaj na konferencji prasowej Andrzej Madaliński – radny powiatu pleszewskiego, który ogłosił uchwałę Stowarzyszenia.

Andrzej Madaliński ogłasza decyzję TMZP

Konferencję prasową zwołano w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, które jest  bliskie sercu Arkadiusza Ptaka i chyba to on je wymyślił.

Jakkolwiek w najbliższym czasie rada programowa TMZP opracuje szczegółowy program wyborczy, to kandydat na burmistrza ogłosił, że ma 3 zadania główne.

Po pierwsze, budownictwo pod wynajem, wszak do tej pory władze miasta i gminy koncentrowały się bardziej na  budowie mieszkań na sprzedaż.

Po drugie – komunikacja miejska ale też międzygminna, która szwankuje, ale jak mówił, „nie do końca spójne przepisy, spowodowały regres”.

Po trzecie – czystość, estetyka i zieleń. W tym mieszczą się zarówno tereny zielone, gdzie rodzinnie będzie można spędzać czas. Ale też czyste powietrze nad Pleszewem, co zależy nie tylko od samorządu.

Arkadiusz Ptak podkreśla, że będzie kontynuacja zadań, które już są rozpoczęte. Ale zapewnia, że będzie też szukał nowych rozwiązań.

Pierwszy wiceburmistrz "epoki" Mariana Adamka - Czesław Skowroński, Andrzej Jędruszek od 10 lat zastępca burmistrza (ma szansę być nim nadal, jeśli wybory wygra Arkadiusz Ptak), Marian Adamek, Arkadiusz Ptak

Zapytany przez dziennikarzy o to, jak zamierza pozyskać głosy tych, którzy go nie znają, albo niezdecydowanych, mówi, że jest gotowy spotykać się z wszystkimi środowiskami, także z grupami zamkniętymi, aby rozmawiać o Pleszewie i potrzebach oraz oczekiwaniach  mieszkańców.

Arkadiusz Ptak podkreślał, że lata spędzone w pleszewskim ratuszu „u boku Mariana Adamka” to był „bardzo dobry czas”, pełen doświadczeń.

Zaczynał od stażysty opłacanego z funduszu  Powiatowego Urzędu Pracy, potem był inspektorem, zastępcą kierownika wydziału spraw organizacyjnych, jego kierownikiem, w końcu zastępcą burmistrza. Czytaj też. https://irenakuczynska.pl/doktor-habilitowany-pleszewskim-ratuszu-pierwszy-taki-historii-miasta/

Marian Adamek podkreślał, że „Pleszew jest na określonym poziomie rozwoju” i ktokolwiek zostanie burmistrzem, musi kontynuować to, co zostało rozpoczęte w mieście m.in. rewitalizację dworca czy Placu Powstańców Wielkopolskich.

W prezentacji kandydata na burmistrza uczestniczyli wszyscy radni (miejscy i powiatowi), którzy wygrali 4 lata temu wybory, startując z listy Towarzystwa Miłośników Ziemi Pleszewskiej.

Zgodnie stwierdzili, że tylko jedno się w mieście nie udało. Mianowicie Regionalne Centrum Seniora w budynku dawnych koszar. Ale – jak mówił Adamek, nawet gdyby miasto znalazło 20 000 000 zł na jego budowę, to nie byłoby zewnętrznych środków na jego finansowanie, dlatego na razie temat odpuszczono.

Naukowiec czy samorządowiec? Na pewno samorządowiec  a kontakty naukowe zawsze mi pomagały i będę ja nadal wykorzystywać – podkreśla Arkadiusz Ptak – 42 – letni kandydat na burmistrza. Kiedy 21 lat temu Marian Adamek zaczynał swoje rządy w ratuszu,  był dwa lata starszy.

Czytaj też http://www.rc.fm/news/pleszew-ptak-z-rekomendacja.html

 

 

 

 

Madaliński ogłosił


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska