Muzyczna majówka w Pleszewie

Irena Kuczyńska30 kwietnia 20192min0
Weekend.jpg

Majowy weekend rozpocznie się w Pleszewie koncertowo. 1 maja o godzinie 18.00 wystąpi na pleszewskim rynku Big Band „Po godzinach”, 45 minut później duet Sambor Dudziński & Witek Łukaszewski, w projekcie Piękni Panowie Dwaj, zagrają muzykę śliczną, liryczną i dynamiczną.

Big Band – to 16 pasjonatów muzyki, którzy zagrają cuvery aranżowane na big band dęty. Towarzyszyć im będzie wokalistka Kornelia Raźniewska – mówi dyrektor Domu Kultury w Pleszewie Przemysław Marciniak – zachęcając pleszewian do przyjścia na pleszewski rynek. Po bigbandowych standardach kolejny koncert.

Tym razem godzinny występ duetu Sambor Dudziński & Witek Łukaszewski, którzy zagrają autorską muzykę liryczną na poziomie emocjonalnym. Organizatorzy liczą na pogodę, ale jeśli ona zawiedzie, koncerty zostaną przeniesione do kina Hel a informacja pojawi się w mediach społecznościowych.

Przedpołudnie warto spędzić aktywnie np. w Gołuchowie, gdzie czekają na turystów muzea oraz park pełen kwitnących krzewów a także w Dobrzycy, gdzie w Muzeum Ziemiaństwa warto obejrzeć wystawę poświęconą podróżom ziemian, a przygotowaną także pod kątem dzieci zwiedzających z rodzicami pałac.

Warto dodać, że o godzinie 10.00 na stadionie miejskim rozpocznie się Turniej im. Mariana Marcinkowskiego.