Muzyczne Boże Ciało

Irena Kuczyńska30 maja 20182min0
Koncert-dla-Serca-Jezusowego.jpg

W czwartek wieczorem na pleszewskim rynku odbędzie się „Koncert dla Serca Jezusowego”. Zaśpiewają, zagrają i zatańczą członkowie Scholi Lenartowickiej oraz zespołu muzycznego Sound of Heaven.

Przygotowania do tego niezwykłego koncertu, w którym tradycja łączy się z młodością, trwają od wielu tygodni, a podpatrywać i podsłuchiwać przygotowania można na specjalnie utworzonym wydarzeniu na portalu społecznościowym.https://www.facebook.com/events/161166744723929/permalink/172072003633403/

To już drugi występ młodych wokalistów i muzyków skupionych wokół organistki parafii w Lenartowicach Julii Piotrowskiej – na pleszewskim rynku.

Rok temu w Boże Ciało młodzi rozśpiewali publiczność zgromadzoną na pleszewskim rynku. http://irenakuczynska.pl/boze-cialo-pleszewie-rano-procesje-wieczorem-przystanek-jezus/

W tym roku będzie też wspólne śpiewanie, bo miasto, które współorganizuje koncert, wydrukuje teksty pieśni.

W programie znane pieśni kościelne w tym hymn „Błogosław duszo moja Pana” i „Kto się w opiekę” oraz mniej znane, wszystkie w aranżacji Julki – niezwykłej młodej osoby, która ze studiów na Politechnice Poznańskiej, zjeżdża na weekendy do rodzinnych Lenartowic, żeby grać, śpiewać i inspirować innych młodych do wspólnego muzykowania.

Trzeba być jutro wieczorem na rynku, dla osób starszych będzie miejsce na ławeczkach. Początek koncertu 19.15. W razie niepogody, impreza zostanie przeniesiona do fary.

Źródłohttp://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-muzyczne-boze-cialo.html

Zdjęcia z ubiegłorocznego koncertu autorstwa Romana Kazimierza Urbaniaka