Na spokojny sen medyka – dwa hotele

Avatar photoIrena Kuczyńska8 kwietnia 20204min
hotel-dla-medyka-sosnica-czolo.jpg

W powiecie pleszewskim przygotowano dwa hotele dla medyków, którzy nie wracają do swoich domów pomiędzy dyżurami albo pozostają w kwarantannie.

Aktualnie wykorzystywany jest ten w Pleszewie przy ul. Sportowej. Drugi – w pałacu w Sośnicy czeka na medyków.

Waldemar Sadowski – ratownik z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nie był w domu już 5 dni. Mówi, że podjeżdża samochodem i swoje najmłodsze dzieci ogląda z daleka. Swoje urodziny też spędził w Hotelu Pod Plantami. Mówi, że nie chce być nosicielem wirusa, właśnie ze względu na małych synków i starszych teściów. Także Wielkanoc spędzi poza domem.

Aktualnie w Hotelu Pod Plantami przebywa 20 osób. Na parterze medycy z dyżurów, na piętrze medycy przebywający w kwarantannie. Wszyscy mogą liczyć na jeden ciepły posiłek dziennie – ci z kwarantanny, opłacany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Ci z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego korzystają z posiłków które przygotowuje restauracja Frascati dzięki wsparciu stałych gości nie tylko z powiatu pleszewskiego oraz dzięki lokalnym firmom, które wsparły akcję #Pomagam Pleszewskim Medykom

Akcja #POMAGAM cały czas trwa, możesz nadal dołączyć do akcji.
Zbiórka składa się z produktów, z których możemy przygotować posiłki (np. warzywa, mięso) lub można dokonać wpłaty na numer konta bankowego 54 1020 2212 0000 5002 0401 6218 / tytułem DAROWIZNA POMAGAM MEDYKOM Z PLESZEWA, uzyskane pieniądze umożliwią nam zakup towaru

Drugi Hotel – który udostępniła gmina Dobrzyca, znajduje się w Dziennym Domu Seniora Wigor w Sośnicy. Na razie nikt jeszcze w nim nie spał.

RADIO CENTRUM Na spokojny sen medyka


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska