Narodowe czytanie w Dobrzycy – dwa teatry, orkiestra i wystawa

Avatar photoIrena Kuczyńska17 sierpnia 20233min
375320314_338373038529083_5792457263136787122_n-1280x960.jpg
Narodowe czytanie w Dobrzycy odbędzie się na schodach pałacu w Muzeum Ziemiaństwa. Wystąpią teatry amatorskie, orkiestra dęta, fragmenty powieści "Nad Niemnem" przeczyta publiczność.

Po części teatralnej, która rozpocznie się w sobotę o 17.00, w pałacu będzie możliwość zwiedzania wystawy planszowej o powstaniu styczniowym.

Foto SEBoS z FB Muzeum Ziemiaństwa
Muzeum i biblioteka

W Dobrzycy Narodowe czytanie powieści Elizy Orzeszkowej zaplanowano na bogato. Połączyły siły dwie placówki kultury – Biblioteka Publiczna w Dobrzycy oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, gdzie na schodach do pałacu wybrzmią w sobotę fragmenty „Nad Niemnem” „.

 

Dwa teatry

Do czytania zaproszono dwa amatorskie teatry – Konikowe Orły z Dobrzycy i Teatr Prawie Wielki  z Kowalewa. Aktorzy amatorzy zaprezentują na pewno wątki miłości Jana Bohatyrowicza i Justyny Orzelskiej, nie zabraknie też fragmentów odnoszących się do powstania styczniowego, którego 160 rocznicę w tym roku obchodzimy.

Kadr z filmu „Nad Niemnem”

Do czytania zostaną też zaproszone osoby, który w sobotę pojawią się na święcie literatury w Dobrzycy. Imprezę uświetni koncert orkiestry dętej Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy . Po zakończonej części teatralno – muzycznej, w pałacu, za symboliczną złotówkę, będzie można oglądać wystawę planszową o powstaniu styczniowym.

Czytaj:Teatr Prawie Wielki i jego pasja na pleszewskim Rynku

Partnerem medialnym Narodowego Czytania w Dobrzycy jest Radio Centrum.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska