Nie tylko medycy przyjmują dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19

Irena Kuczyńska30 września 20212min0
W Pleszewskim Centrum Medycznym rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego trzecią dawką przypominającą  szczepionki przeciwko COVID- 19. Dwoma dawkami do tej pory zaszczepiło się w pleszewskim szpitalu ponad 90 procent pracowników. Tyle samo jest zainteresowanych przyjęciem dawki przypominającej.
sz1.jpg

W piątek ruszają też szczepienia trzecią dawką w Punkcie Szczepień Populacyjnych. Zapisało się już 150 osób

.

Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury szczepień, w grudniu ubiegłego roku,  do przyjęcia szczepionki w pleszewskim szpitalu  zgłosiło się ponad  850 osób. W tym  było prawie 500 pracowników szpitala, mających kontakt z pacjentem. Pozostali to były osoby pracujące w innych podmiotach leczniczych.

Teraz, do przyjęcia trzeciej dawki przypominającej,  gotowość zgłosiło już 450 członków załogi szpitala. Już pierwszego dnia trzecią dawkę przyjęła połowa zarejestrowanych chętnych, pozostałe osoby będą wyszczepione w najbliższych dniach – podkreśla prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński.

Szczepienia pracowników szpitala odbywają się na oddziałach i przebiegają sprawnie. Pracownicy innych placówek medycznych w Pleszewie mogą skorzystać z Punktu Szczepień Populacyjnych, który funkcjonuje w pleszewskim szpitalu.

Do przyjęcia trzeciej dawki  zapisało się już w 150 mieszkańców powiatu pleszewskiego z grupy uprawnionych, 100 osób na piątek 1 października i 50 na kolejny piątek.

Trzeba się zapisać w systemie albo zarejestrować się, dzwoniąc pod numer 62 742 0 907 i 908.

Przez cały czas można się też szczepić pierwszą dawką Pfizera lub jednorazową Johnson&Johnson.