Niedziela z Harrym Potterem w pleszewskiej bibliotece

Avatar photoIrena Kuczyńska28 kwietnia 20233min
P1530640.jpg
W najbliższą niedzielę w Bibliotece Publicznej  Miasta i Gm innej Miasta i Gminy Pleszew odbywać się będzie Dzień Harrego Pottera. Będzie pokój zagadek w Gabinecie Księcia Półkrwi, turniej domów, pokaz magii, pokaz sów i drapieżnych ptaków, lekcje magii i czarodziejstwa a dla najmłodszych dzieci teatr ilustracji.

 

W  bibliotece trwają ostatnie przygotowania do imprezy Dzień Harrego Pottera, na zorganizowanie którego książnica pozyskała pieniądze w ramach Bibliotecznej Akademii Rozmaitości.

Czytaj: Na każdego coś ciekawego czeka w bibliotece

Dzień z Harry Potterem – dział ksiąg zakazanych

Szkoła magii i przebieranki

Dzień Harrego Pottera startuje o 9.00 rano i zaczyna się od lekcji ze szkoły magii i czarodziejstwa. Uczniowie są już zapisani. Ale wszystkie kolejne wydarzenia są otwarte i bez zapisów. O godzinie 14.00 na rampie przed biblioteką zostanie rozstrzygnięty konkurs na przebranie z uniwersum Harrego Pottera. Przebrać się może każdy, bez względu na wiek. Wcześniej trzeba pobrać w bibliotece numer.

Dzień z Harrym Potterem 2022
Sowy i pokój zagadek

Godzinę później turniej domów, drużyny są ale potrzebni są też kibice. O 17.00 w sali widowiskowej zaplanowano pokaz magii w wykonaniu iluzjonisty. Po nim pokaz sów i innych ptaków drapieżnych. Przez cały dzień dostępny będzie pokój zagadek w gabinecie księcia Półkrwi, w sali szkoleniowej na drugim piętrze trwać będzie pokaz filmów z Harrym Potterem. Będzie też wystawka dzieł zakazanych a dla najmłodszych teatr ilustracji.

Harry wciąż popularny

Książki J.K. Rowling która stworzyła Harrego Pottera, wciąż mają swoich fanów w Pleszewie, stąd pomysł na Dzień Harrego Pottera – podkreśla Paulina Marciniak – kierowniczka działu dziecięcego pleszewskiej biblioteki.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska