Na każdego coś ciekawego czeka w pleszewskiej bibliotece

Avatar photoIrena Kuczyńska5 kwietnia 20237min
P15004031.png
Na spotkania z ciekawymi ludźmi, z teatrem, picie herbaty po japońsku i przymierzanie kimono, naukę minimalizmu, czytanie wrażeniowe - zaprosi w tym roku pleszewian biblioteka.
83 000 zł  pozyskała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie  w dwóch programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to Partnerstwo dla książki i Promocja czytelnictwa. Dzięki ministerialnej dotacji, w bibliotece odbędzie się wiele inspirujących wydarzeń
Rogalska, Chmielarz, Więckiewicz

W ramach projektu Partnerstwo dla Książki kontynuowana będzie Biblioteczna Akademia Rozmaitości czyli spotkania z osobowościami m.in. pisarką, dziennikarką Marzeną Rogalską, twórcą cyklu z Jakubem Mortką – Wojciechem Chmielarzem, aktorem Robertem Więckiewiczem.

 

W bibliotece odbyło się spotkanie z weganinem, youtuberem Orestesem Kowalskim autorem książki „Go vegan…”
W bibliotece odbyło się spotkanie z Valerjanem Romanowskim autorem książki „Morsowanie”

Teatralnie i po japońsku

Podczas Dnia Japońskiego będzie czytanie mang czyli japońskich komiksów, picie herbaty parzonej po japońsku czy  przymierzanie kimona. Projekt teatralny – zakłada interaktywne przedstawienia dla dzieci i dorosłych z udziałem grup teatralnych m.in. cieni, świateł. Ma on związek z Aleksandrem Fredrą, który jest bohaterem 2023 roku. Nie zabraknie w bibliotece Dnia z Harrym Potterem.

Pokochać minimalizm
Kolejny projekt  Stacja w dobrym klimacie – jest proekologiczny. Anna Mularczyk Meyer – pisarka, tłumaczka, blogerka, youtuberka  – zachęci pleszewian do stawiania na minimalizm i do oszczędzania jedzenia.
Czytanie wrażeniowe?

Projekt Promocja czytelnictwa w  bibliotece dedykowany jest najmłodszym czytelnikom – na finał zaplanowano ogólnopolską konferencję „Elementy  sensoryki  w czytelnictwie” , na którą zjadą do Pleszewa najwybitniejsi specjaliści od promocji czytelnictwa m.in. specjalistka od czytania wrażeniowego – powiedziała radiu Centrum dyrektorka biblioteki Zuzanna Musielak – Rybak. Pierwsze wydarzenia już w kwietniu.

W bibliotece realizowane są liczne projekty dla najmłodszych

Czytaj też: Biblioteczna Akademia Rozmaitości w Pleszewie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska