Nowa droga do poradni dla kobiet

Avatar photoIrena Kuczyńska14 września 20213min
droga-taka-jest.jpg
110 000 złotych kosztowała nowa kostka, którą położono przed wejściem do Poradni Ginekologiczno - Położniczej w Pleszewskim Centrum Medycznym.  Jest to ostatni etap prac związanych z utworzeniem poradni w nowym miejscu i według nowych standardów. Droga pełni też funkcję drogi przeciwpożarowej
Od wiosny pleszewianki a także liczne pacjentki spoza powiatu pleszewskiego, korzystają z nowej Poradni Ginekologiczno – Położniczej, usytuowanej od strony ulicy Szpitalnej, nieopodal wejścia do pomieszczeń Administracji szpitala.
Nowa poradnia to nowoczesne gabinety lekarskie, przestronna poczekalnia z toaletami przeznaczonymi wyłącznie dla pacjentek poradni, pomieszczenia administracyjne z częścią socjalną dla personelu.
Do niedawna do poradni prowadziła wewnętrzna droga o nawierzchni betonowo – asfaltowej, która dla osoby na wózku inwalidzkim była nie do przebycia.
Od kilku dni teren przed poradnią  jest wyłożony kostką o dwóch grubościach co ma znaczenie w przypadku ciężkiego transportu, który się tu pojawia.
Na drodze, z której korzystają auta dostawcze,  położono płyty o zwiększonej wytrzymałości. Tam, gdzie auta nie wjeżdżają, ułożono płytki z cieńszej kostki. Droga wewnętrzna do poradni jest jednocześnie drogą przeciwpożarową. Już wkrótce pojawią się obok niej liczne nasadzenia drzew i krzewów.
A wszystko po to, żeby plac przed wejściem do poradni dla kobiet i znajdującym się nieopodal wejściem do Administracji, nie  był betonową pustynią. Ułożenie 400 metrów 2 kostki brukowej różnej grubości kosztowało 110 000 złotych.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska