Nowa siedziba komunalki coraz bliżej

Irena Kuczyńska7 grudnia 20203min
Myjnia-czolo.jpg

Zgodnie z harmonogramem postępuje budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie przy ul. Polnej. Powstaje tam biurowiec, nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych.

Przy stacji uzdatniania wody na ul. Kaliskiej powstaje stacja diagnostyczna i myjnia samochodowa. Przeprowadzka firmy z ulicy Fabrycznej przewidziana jest na marzec. Oficjalne otwarcie zaplanowano na kwiecień.

Nowa siedziba Przedsiębiorstwa Komunalnego powstaje przy ul. Polnej w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy uzyskanych od Fabryki Famot S.A. za sprzedaż nieruchomości przy ul. Fabrycznej, gdzie przez wiele lat Przedsiębiorstwo Komunalne funkcjonowało.
Kosztem ponad 10 000 000 zł powstaje nowoczesna siedziba spółki komunalnej.

Projekt przewiduje budowę biurowca, garaży, wagi samochodowej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie pod dachem stanie 41 kontenerów na różne rodzaje odpadów. Chodzi o to, żeby odpady nie były mokre, bo wtedy są cięższe i więcej się płaci przy wjeździe na instalację. Wszystkie odbierane na PSZOK odpady będą identyfikowane. Nowością będzie możliwość zostawienia przez jednych, odbierania przez drugich, mebli czy artykułów AGD, oczywiście w dobrym stanie.

Obok stacji uzdatniania wody przy ul. Kaliskiej postępuje budowa stacji diagnostycznej oraz myjni samochodowej. W ramach inwestycji ma być też zmodernizowany punkt przeładunkowy odpadów na Dobrej Nadziei. Budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego postępuje zgodnie z harmonogramem. Do końca marca powinna się odbyć przeprowadzka firmy z ulicy Fabrycznej na Polną. Chyba, że pogoda pokrzyżuje plany – podkreśla prezes PK Grzegorz Knappe. Oficjalne otwarcie zaplanowano na kwiecień.

RADIO CENTRUM Nowa siedziba