Nowe auto z PFRON-u

Avatar photoIrena Kuczyńska26 stycznia 20183min
Van-dla-DPS-w-Pleszewie.jpg

Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie otrzymał nowe auto przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Maciej Wasielewski, Piotr Włosik i van

Van marki Opel Vivaro Kombi dla Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, kosztował 150 000 złotych, z czego połowę zapłacił powiat pleszewski, druga połowa to dotacja z PFRON-u.

Grażyna Kaczmarek, Anna Skupień, Grzegorz Grygiel, Maciej Wasielewski

W obecności Anny Skupień – dyrektor PFRON Oddział Wielkopolski w Poznaniu, pleszewskiego starosty Macieja Wasielewskiego, Grażyna Kaczmarek – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przekazała Grzegorzowi Grygielowi – dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie kluczyki do nowego pojazdu.

Samochód ma 9 miejsc siedzących. Został wyposażony w automatycznie sterowaną windę pokładową do podnoszenia wózka inwalidzkiego.

Na przekazaniu kluczyków obecny był przyszły kierowca auta Piotr Włosik. Dotacja z PFRON-u dotyczy likwidacji barier transportowych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III – edycja 2017”.

Maciej Wasielewski, Anna Skupień, Grażyna Kaczmarek, Piotr Włosik

Zaproszeni na spotkanie burmistrzowie i wójtowie z powiatu pleszewskiego usłyszeli od Anny Skupień, jakie są możliwości starania o dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, a także zatrudnianie osób z grupą inwalidzką.

 Sławomir Spychaj, Jarosław Pietrzak, Marian Wielgosik, Robert Łoza. Foto niżej: Maciej Wasielewski, Anna Skupień i Grażyna Kaczmarek

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-nowe-z-prfon-u.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska