Nowe ulgi w autobusach PL, rozkłady jazdy, po korektach, w aplikacji mobilnej

Irena Kuczyńska10 stycznia 20242min
Korekty rozkładów jazdy, ulgi dla krwiodawców i dawców organów, nowa aplikacja mobilnaTime4BUS - takie zmiany w nowej komunikacji publicznej zapowiadają organizatorzy przewozów PPL na terenie gminy Pleszew, Dobrzyca i Gołuchów
Plakat-Pleszew-640x362-1.png

 

13 autobusów i 2 busy PL od 2 stycznia kursuje na 29 liniach po mieście Pleszewie, po gminach Pleszew i Dobrzyca, gdzie organizatorem komunikacji publicznej jest MiG Pleszew i po gminie Gołuchów, gdzie przewozy organizuje powiat pleszewski. Przewoźnik jest jeden i jednakowo obrendowane są autobusy, które dojeżdżają do każdego sołectwa w tych trzech gminach.

Autobusy Pl jeżdżą po 3 gminach powiatu pleszewskiego

Więcej: W Nowy Rok z nową komunikacją

Będą korekty rozkładów

Organizatorzy komunikacji zbierają uwagi osób korzystających z niej. Dotyczą one przede wszystkim rozkładów jazdy, które zdaniem pasażerów, są mało czytelne. Są też uwagi do rozkładów jazdy. Narzekają pleszewianie korzystający z busów PL 1 i PL2, bo ich trasy się zmieniły. Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG Pleszew zapowiada, że będą korekty rozkładów jazdy, które też będą bardziej czytelne. Autobusy będą bardziej przyjazne dla pasażerów.

Wszystkie rozkłady jazdy: TUTAJ

Ulgi i aplikacja

Systematycznie wprowadzane są rozkłady jazdy do ogólnopolskiej aplikacji Time4Bus, dzięki której, już wkrótce w systemie znajdzie się cały rozkład jazdy i na bieżąco będzie można śledzić kursy wszystkich autobusów. I jeszcze jedna nowość Będzie wprowadzona 50 – procentowa ulga dla krwiodawców i bezpłatne przejazdy dla dawców organów.

Czytaj: 90. zbiórka krwi rodzinami, z lizakami