Nowy rezonans magnetyczny szpital uruchomi do końca tego roku

Irena Kuczyńska2 września 20222min
Zakończył się pierwszy etap postępowania przetargowego na zakup nowego rezonansu magnetycznego dla pleszewskiego szpitala. Ofertę złożyła tylko jedna firma specjalizująca się w dostawie i obsłudze wysoce specjalistycznego sprzętu.
szpital-czolo.jpg

 

Prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński przewiduje, że do końca tego roku, nowy rezonans zostanie zainstalowany i będzie działać.

Rezonans w kontenerze

Wymiana starego rezonansu na nowy jest wyzwaniem, zwłaszcza, że do końca roku Pleszewskie Centrum Medyczne musi rozliczyć 7500 000 złotych dofinansowania od wojewody, które otrzymało na rezonans z funduszu przeciwdziałania COVID-19.

Szpital zakupi rezonans z dotacji wojewody wielkopolskiego

Nie można też w czasie wymiany sprzętu pozbawić pacjentów dostępu do badań, zatem wyłoniono w przetargu firmę, która tymczasowo, na czas wymiany, zainstaluje sprzęt w kontenerze przy szpitalu. PCM

1200 pacjentów rocznie

Rocznie pleszewski szpital wykonuje około 1200 badań z użyciem rezonansu magnetycznego. Nowy aparat 1.5 Tesli, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Obraz, który daje urządzenie jest nie tylko bardzo dokładny, ale i znacznie bezpieczniejszy dla pacjentów z wszczepionymi implantami czy protezami.

Nowy rezonans do końca roku będzie zainstalowany w szpitalu zapewnia  prezes PCM Błażej Górczyński
Szybkie rozpoznanie i szybkie leczenie

Rezonans zapewnia bezbolesne badania, i jest nieoceniony przy diagnozowaniu m.in. chorób płuc, chorób nowotworowych, neurologicznych, ortopedycznych czy kardiologicznych. Daje możliwość skutecznego rozpoznania i śledzenia postępu choroby oraz podejmowania szybkiego leczenia ratującego zdrowie i życie pacjenta. Jego niewątpliwą zaletą jest też promieniowanie elektromagnetyczne wytworzone przez fale radiowe, które nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzkiego organizmu – podkreśla prezes Górczyński.