Obwodnica Pleszewa coraz bliżej

Avatar photoIrena Kuczyńska5 grudnia 20203min
mapka-czolo.jpg

W 2026 roku rozpocznie się budowa nowej obwodnicy Pleszewa, co będzie udogodnieniem dla kierowców przejeżdżających tranzytem przez miasto ale też dla pleszewian, którzy mieszkają przy drodze krajowej nr 12.

Kiedy w 2028 roku  obwodnica będzie gotowa, auta centrum Pleszewa ominą. Na razie władze miasta, inwestor oraz projektant drogi zapraszają mieszkańców wsi  Brzezie na konsultacje dotyczące przebiegu drogi na odcinku Zielona Łąka – Brzezie.

Inwestycja jest przez pleszewian wyczekiwana. Sąsiedztwo  z drogą krajową nr 12 przebiegającą  pod oknami mieszkańców ulicy Hallera czy Niesiołowskiego jest bardzo uciążliwe. Ruch trwa praktycznie całą dobę. Także kierowcy, którzy tylko przez Pleszew przejeżdżają, mają problem z zatrzymywaniem się na licznych przejściach dla pieszych. Zaś odcinek „12” przebiegający przez miasto jest bardzo ważny.
Tuż za Pleszewem DK 11 łączy się z DK 12. Przecina zatem województwo wielkopolskie ale też umożliwia wjazd na „11”, która prowadzi na południe Polski.  Władze Pleszewa zabiegały od dawna o obwodnicę, sfinansowały nawet wykonanie dokumentacji dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przyniosło to efekty, są konkretne daty inwestycji – lata 2026 – 2028.Tymczasem na 10 grudnia godz. 10.00 zaplanowano konsultacje dotyczące przebiegu drogi od Zielonej Łąki do Brzezia.  Odbędą się one w trybie on-line poprzez aplikację MS Teams. Aby wziąć udział, trzeba się zapisać w UMiG Pleszew lub wysłać informację meilową do GDDKiA w Poznaniu:  sekretariat_poznan@gdddia.gov.pl.

Na spotkaniu z udziałem inwestora, władz miasta i projektanta, będą zaprezentowane skorygowane warianty  przebiegu trasy. Uczestnicy spotkania będą mogli zgłosić swoje opinie, wypełniając  ankietę udostępnioną na stronie www.pleszew.pl.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska