Obwodnica południowa w projekcie

Avatar photoIrena Kuczyńska27 kwietnia 20203min
Foto-ilustracyjne-z-profilu-Arkadiusz-Ptak-czolo.jpg

Dobra wiadomość z pleszewskiego ratusza. Jest szansa na  budowę południowej obwodnicy Pleszewa od Brzezia do Zielonej Łąki.

Udało się przekonać decydentów do włączenia tej inwestycji do przetargu na prace projektowe drogi ekspresowej S11 z Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego – powiedział radiu Centrum Arkadiusz Ptak – burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

17 kwietnia rozstrzygnięto przetarg na opracowanie projektowe budowy drogi ekspresowej S11. Częścią tego opracowania jest  południowa obwodnica Pleszewa funkcjonująca pod nazwą „Zmiana przebiegu drogi krajowej” nr 12  (od Brzezia do Zielonej Łąki). „Trzymajmy kciuki za realizację” – apeluje do pleszewian Arkadiusz Ptak.  Potwierdza, że udało się przekonać do umieszczenia  w przetargu na prace projektowe S11, południowej obwodnicy Pleszewa zarówno ministerstwo infrastruktury,  Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jak i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Mimo, iż Pleszewa nie ma na rządowej liście 100 obwodnic.
Chodzi o 6 – kilometrowy odcinek drogi od Zielonej Łąki do Brzezia czyli zmianę przebiegu drogi krajowej nr 12. Burmistrz Pleszewa nie ukrywa zadowolenia. Wszak zabiegi o południową obwodnicę miasta Pleszewa trwają od 10 lat. A teraz się udało, dzięki wsparciu wielu osób na różnych szczeblach – podkreśla Arkadiusz Ptak. Na razie wszystko jest na etapie projektowania. Ale jest. I to jest dla MiG Pleszew bardzo dobrą informacją.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska