Oddział covidowy w Pleszewie pełen pacjentów

Avatar photoIrena Kuczyńska5 marca 20212min
Szpital-czoło.jpg

W Pleszewskim Centrum Medycznym nastąpił wzrost hospitalizacji pacjentów z COVID -19. W ostatnich dniach wszystkie miejsca na oddziale covidowym   zostały  zajęte, a chorych w powiecie pleszewskim  zaczyna z każdym dniem przybywać.

Trzecia fala koronawirusa się rozpędza, co odnotowano także w Pleszewskim Centrum Medycznym. Z informacji przekazanych przez rzecznika szpitala Ireneusza Praczyka wynika, że z każdym dniem przybywa pacjentów na oddziale covidowym. Podczas gdy jeszcze w połowie lutego 45 – łóżkowy oddział dedykowany pacjentom z COVID-19 był zajęty niespełna w połowie, w ostatnich dniach wypełnił się do ostatniego łóżka.

Niestety, coraz więcej pacjentów trafia do nas w stanie ciężkim i wymaga albo intensywnego nadzoru medycznego albo przewiezienia ich  do innej, dedykowanej placówki. Ma to miejsce najczęściej wtedy, kiedy pacjent cierpi na poważne choroby współistniejące i konieczne jest wykonanie specjalistycznych zabiegów  –informuje radio Centrum  Błażej Górczyński, prezes  PCM.

Oddział covidowy w pleszewskim szpitalu  uruchomiono w pierwszych dniach października 2020 roku. Do końca grudnia  w sumie trafiło na oddział 303 pacjentów  zakażonych koronawirusem. Do połowy stycznia 2021 roku pacjentów było  27.  Według aktualnych statystyk, do końca lutego, liczba osób hospitalizowanych na oddziale była bliska 100.

Warto przypomnieć, że  pleszewski szpital codziennie wykonuje testy na COVID-19 pacjentom skierowanym przez lekarzy POZ. Rejestrować się na wymaz można od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30 dzwoniąc pod numer  62 7420-860.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska