Odpady w pułapce

Avatar photoIrena Kuczyńska30 lipca 20192min
pulapka.jpg

Fotopułapka zadziałała. Mieszkaniec gminy Czermin, który wywiózł do lasu gruz i części samochodowe, został zidentyfikowany i ukarany.

Śmieci musiał pozbierać i odstawić do Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie.Gmina Czermin zakupiła kilka fotopułapek po tym, jak wiosną trzeba było na koszt podatników, wywieźć z lasu znaczną ilość odpadów.

Od kilku tygodni fotopułapki zlokalizowane w różnych miejscach w gminie, działają. Kiedy w pobliżu fotopułapki robi się ruch, ona nagrywa. I ostatnio nagrała filmik, na którym jak na dłoni widać, kto gruz i szczątki samochodowe do lasu wywozi. Gmina zgłosiła sprawcę na Policję.

Prawdopodobnie był mandat ale też wywiezienie z lasu tego, co zostało przywiezione. No i wstyd, bo gmina nie jest duża, wszyscy się tu znają i chociaż jest RODO, ludzie dużo wiedzą, chociaż głośno nie mówią.

Wicewójt Czermina Marietta Cierniak ma nadzieję, że dzięki fotopułapkom, śmieci wyrzucanych w las, będzie mniej. Lepiej i bardziej komfortowo będzie odwieźć odpady do ZGO w Jarocinie, niż czaić się z nimi i ukrywać w czermińskich lasach.

Fotopułapki zakupiły też władze miasta i gminy Pleszew.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska