Odpust z muzyką klasyczną w parafii Najświętszego Zbawiciela

Irena Kuczyńska21 października 20238min
Na Wieczór z Muzyką Klasyczną zaprasza w ostatnią niedzielę października, do kościoła Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, grupa pleszewskich muzyków Adrianna Zagrodnicka, Martyna Sokowicz, Katarzyna Pilarska i Karol Pilarski.
391745580_2568179636672489_8545616588588037589_n-1280x912.jpg
Organiści u Zbawiciela
Kasia i Karol Pilarscy są związani z parafią Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie jako organiści, stąd jesienny koncert tu właśnie zaplanowano. Karol Pilarski mówi, że koncerty w kościołach Pleszewa i okolicy stały się tradycją. Jesienią jest to koncert muzyki klasycznej, drugi taki sam, cykl odbywa się zimą – są to kolędy. Ten październikowy koncert  ma też uświetnić odpust parafialny.
O pamięci, miłości i relacjach
 

Karol Pilarski podkreśla, że utwory, które zaprezentują w kościele, będą przyczynkiem do refleksji i zadumy przed nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Nawiązują do pamięci o zmarłych, są o miłości i relacjach międzyludzkich. A wszystko to usłyszymy w delikatnym, refleksyjnym klimacie – tłumaczy młody muzyk. I dodaje, że takie będą aranżacje utworów, przez niego przygotowane.

Granie ale też śpiewanie

 W programie utwory z musicali “Koty”, “Piloci”, “Nędznicy”. Będzie też muzyka religijna m..in. utwór Andrew Loyda Webbera pt. “Pie Jesu”. W programie koncertu są też utwory z muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Fryderyk Chopin, Arnolda Schonberga, czy Michała Kleofasa Ogińskiego. Śpiewać będzie siostra Karola – Katarzyna Pilarska. W programie utwory z musicali Z musicalu Koty utwór pt. PAMIĘĆ Z musicalu Piloci utwór pt. NIE OBIECUJ NIC Z musicalu Nędznicy utwór pt. WYŚNIŁAM SEN Oraz z muzyki religijnej M.in. utwór Andrew Loyda Webbera pt.” Pie Jesu“.

Czytaj też:
Młodzi muzycy nagrali teledysk na święta

Pałac Żegocin pełen obrazów i muzyki