Młodzi muzycy nagrali teledysk „Na święta” – można go oglądać na You Tube

Avatar photoIrena Kuczyńska20 grudnia 20227min
320448088_1912744445599628_4968478027319474942_n-1.png
We wtorek wieczorem odbyła się premiera teledysku do utworu "Na święta" który skomponował Karol Pilarski do tekstu Adrianny Zagrodnickiej.

 

Twórcy teledysku – młodzi pleszewianie w tym Karol Pilarski i Adrianna Zagrodnicka, są studentami Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Premiera, w wersji audio, odbyła się w Mikołajki i zyskała już 5000 odsłon na YOU Tube

Karol Pilarski jest studentem wydziału kompozycji, gra też na gitarze i na fortepianie. Adrianna Zagrodnicka to skrzypaczka. W nagraniu utworu uczestniczy także Martyna Sokowicz – studentka klasy altówki na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Karol Pilarski
Marta Piechowiak

Cała trójka to absolwenci  pleszewskiego liceum i Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. W. Kilara w Pleszewie.  Piosenkę „Na święta” wykonują dwie wokalistki – licealistki – Justyna Dopierała i Marta Piechowiak. Na instrumentach perkusyjnych gra Dominik Jagielski.

Adrianna Zagrodnicka
Justyna Dopierała
Dominik Jagielski z córeczkami

Nagrywanie teledysku, z udziałem czworga małych pomocników:  Ani, Tosi, Jadzi i Dawidka, trwało 5 godzin. Efekty pracy muzykujących przyjaciół można  znaleźć na kanale YouTube Karola Pilarskiego oraz platformie Spotify. Teledysk  „Na święta” jest pierwszym, który młody muzyk zamieścił w internecie.  Zwykle zajmuje się on komponowaniem utworów muzyki klasycznej, które w wersji audio, są dostępne na kanale.

Martyna Sokowicz

Aktualnie pracuje nad pierwszą płytą, gdzie znajdą się jego kompozycje grane przez pleszewian w tym pianistkę dr Marię Rutkowską.  Karol Pilarski od kilku lat jest też organistą w kościele Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie.

Ania, Tosia, Jadzia i Dawid,

Czytaj też:Maria Rutkowska i jej uczniowie

https://youtu.be/PzU2N_t0u00


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska