Omikron oddziela petenta od urzędnika

Avatar photoIrena Kuczyńska26 stycznia 20222min
Starostwo-Powiatowe-w-Pleszewie.jpg
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną władze powiatu pleszewskiego oraz miasta Pleszewa apelują do mieszkańców miasta oraz powiatu o ograniczenie  wizyt w urzędach i podlegających im jednostkach do absolutnego minimum

Apel starosty Macieja Wasielewskiego pojawił się nie tylko w starostwie powiatowym ale też stronie internetowej powiatu oraz portalach społecznościowych.

Starosta sugeruje ograniczenie lub odłożenie w czasie osobistych wizyt nie tylko w siedzibie starostwa przy ul. Poznańskiej 75 ale też we wszystkich instytucjach publicznych powiatu.

Aby minimalizować ryzyko zakażeń i emisji wirusa  Sars-Cov 2 zaleca się korzystanie z bezpiecznych sposobów komunikowania się na odległość  poprzez Biuro Obsługi Interesanta  – 62 7429600, meilem starostwo@powiatpleszewski.pl lub przez ePUAP czyli Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej.

Jeżeli jednak sprawa wymaga osobistego kontaktu z urzędnikiem Maciej Wasielewski apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego  tj. zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcję rąk i utrzymywanie dystansu.

Podobnej treści apel zamieścił burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak, sugerując korzystanie z telefonu 62 7428 300 lub przez e-PUAP.

Na klatkach schodowych pleszewskich bloków pojawiło się też ogłoszenie naczelnika Urzędu Skarbowego z sugestią aby sprawy w skarbówce załatwiać online na podatki.gov.pl.

W szczególnych przypadkach na wizytę trzeba się umawiać przez internet lub tel. 62 508 17 77. Spółdzielnia mieszkaniowa na razie kasy nie zamyka, w czasie pandemii duża część mieszkańców zaczęła korzystać z płatności przez internet.

Ale wiceprezes Anna Konieczna apeluje do mieszkańców, którzy opłacają czynsze gotówką, o przestrzeganie reżimu sanitarnego.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska