Wigilia samotnych – samotnie ale z upominkami

Avatar photoIrena Kuczyńska8 grudnia 20223min
5fe218f8aee44_o_large.jpg
W Pleszewie trwają przygotowania paczek świątecznych dla 320 osób samotnych w Mieście i Gminie Pleszew.

 

W tym roku miasto nie zorganizuje wspólnej wieczerzy wigilijnej. Paczki świąteczne oraz posiłek wigilijny jedni odbiorą, inni będą mieli dostarczone do domów w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia.

Razem na rzecz paczek
Paczki świąteczne w 2021 roku przygotowywano w Zajezdni Kultury, w tym roku, pakowanie paczek odbędzie się w Dwójce

Paczki świąteczne to praca zbiorowa Urzędu Miasta i Gminy Pleszew, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, Akcji Katolickiej przy parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie, pleszewskich harcerzy, sołtysów. Ci ostatni paczki i posiłek dostarczą do domów osób, które nie będą mogły same przyjść.

Posiłek i paczka

Na posiłek świąteczny składa się ryba, ziemniaki, pierogi z grzybami, kapusta i sos grzybowy. Do tego jest paczka zawierająca kawę, herbatę, produkty z dłuższą przydatnością do spożycia, owoce, pieczywo, w tym pierniki ofiarowane przez pleszewskich piekarzy – mówi Elżbieta Plucińska z Akcji Katolickiej, która już 18 lat uczestniczy w organizacji pomocy świątecznej dla samotnych.

Wspólnota stołu powróci za rok

Do wybuchu pandemii organizowano w domu parafialnym kolację z udziałem gości, w tym biskupa kaliskiego, burmistrza, starosty. Były opłatki, jasełka, paczki rozdawał Mikołaj, kolędy śpiewał chór Schroniska Towarzystwa św. brata Alberta. Wigilia była okazją do wyjścia z domu i spotkania z ludźmi.

Wigilia w roku 2019

Za rok, być może, wspólnota stołu wigilijnego powróci. Paczki świąteczne i posiłek wigilijny dla samotnych pleszewian finansuje miasto, dokłada się powiat oraz sponsorzy.

Czytaj też:Wigilia samotnych bez spotkania w 2019


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska