Paderewski Postscriptum – czyli Maria Rutkowska zagra na Rynku

Irena Kuczyńska29 czerwca 20212min0
We wtorek o godzinie 19.00 na pleszewskim Rynku odbędzie się prawykonanie utworu "Paderewski Postscriptum" polskiego kompozytora Artura Żuchowskiego. Zagra go pianistka dr Maria Rutkowska.
marysia-kwadrat-poniedzialek-fb.jpg

 

W tym roku przypada 80. rocznica śmierci wybitnego polskiego artysty, kompozytora ale też polityka, męża stanu, ambasadora spraw polskich na świecie – premiera odradzającej się w 1918 roku Rzeczpospolitej Polskiej – Ignacego Jana Paderewskiego.

Z tej okazji pleszewianka dr Maria Rutkowska – pianistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz nauczycielka klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie, prywatnie narzeczona kompozytora Artura Żuchowskiego zrealizowała projekt „Paderewski Postscriptum”, podczas którego przybliżyła osobę muzyka i polityka.

Finał projektu zaplanowano na wtorek. Jest to prawykonanie utworu „Paderewski Postscriptum” – autorstwa kompozytora Artura Żuchowskiego, na które zapraszają artyści czyli Maria Rutkowska i Artur Żuchowski oraz Zajezdnia Kultury w Pleszewie.

O godzinie 20.00 premiera utworu w Internecie – co będzie można oglądać na portalu Zajezdni Kultury w Pleszewie. Ale godzinę wcześnie czyli o 19.00 prawykonanie na żywo na pleszewskim Rynku przed ratuszem, gdzie stanie pianino.

Jest to drugi koncert plenerowy Marii Rutkowskiej w Pleszewie. Pierwszy odbył się rok temu na platformie ustawionej na torach przed Zajezdnią Kultury. Tam Artur Żuchowski dowiózł artystkę drezyną. Na pleszewski Rynek, ją po prostu przyprowadzi.

 

Czytaj też: Maria Rutkowska – wizytówka Pleszewa

Chopin, tory i pogoda