Pakiet dla seniora z maseczką

Avatar photoIrena Kuczyńska3 kwietnia 20203min
czolo.jpg

7000 pakietów z maseczką wielokrotnego użytku, z przepisem na domowy płyn dezynfekujący i z poradnikiem, jak sobie radzić w czasie pandemii koronawirusa – dotrze już wkrótce do wszystkich mieszkańców MiG Pleszew, którzy ukończyli 60. rok życia – zapowiada burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Koperty  Pakiet Bezpieczny Senior z maseczką, którą można prać i suszyć i wielokrotnie używać, z przepisem na domowy płyn dezynfekujący dr Adeli Grali – Kałużnej, z czterostronicowym poradnikiem – kompendium wiedzy na czas epidemii, gdzie przypomniane i zebrane są zasady bezpieczeństwa, porada, jak prawidłowo myć ręce, żeby nie narazić się na zakażenie koronawirusem, z telefonami kontaktowymi do instytucji wspierających seniorów, zostaną dostarczone pod drzwi osób po sześćdziesiątce w mieście Pleszewie i we wszystkich wioskach.
Rozniosą je strażacy OSP, którzy otrzymają z urzędu adresy osób starszych. Będzie dzwonek do drzwi i koperta na wycieraczce lub w płocie w przypadku domków jednorodzinnych. Do skrzynki pocztowej koperta może się nie zmieścić.
Burmistrz Arkadiusz Ptak, demonstrując dziennikarzom trójwarstwową maseczkę, podczas zdalnej konferencji prasowej, powiedział, że można ją nosić 3 godziny, zdjęć, wyprać, wysuszyć i zakładać powtórnie. Pierwsze pakiety seniora dotrą do adresatów po niedzieli.Koperty seniora wykonano głównie z myślą o osobach, które mieszkają same, nie mają dostępu do internetu a czasem także  do telewizji. Ale otrzymają je wszyscy, którym stuknęła sześćdziesiątka.

RADIO CENTRUM Koperta dla seniora


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska