Pałacowa Fabryka Prezentów w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska12 grudnia 20192min
Warsztaty-1280x1345.jpg

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza do Oranżerii, gdzie w najbliższą sobotę  otwiera się Pałacowa Fabryka Prezentów.Będą święta z ceramiką, z szyciem i z makramą – zaprasza dyrekcja Muzeum Ziemiaństwa. Liczba miejsc ograniczona.

Od 11.00 rozpocznie się produkcja świątecznych aniołów pod okiem fachowca. Uczestnicy warsztatów pozostawią je do wysuszenia i wypalenia w piecu ceramicznym. Będzie można anioły odebrać przed świętami w kasie Muzeum. Koszt udziału w warsztacie 5 zł.

Od 14.00 Oranżeria stanie się pracownią krawiecką, gdzie ze skrawków materiału przy pomocy igły i nitki powstawać będą ozdoby na okno czy drzwi, będzie je można wypełniać wyściółką, ozdabiać i mocować do przygotowanych gałązek. Prace będzie można zabrać do domu – zapewniają pracownicy Muzeum. Koszt udziału w warsztacie 5 zł.

Od 17.00 do 19.00 potrwają warsztaty z makramy. Uczestnicy poznają podstawowe sploty i wykonają małe ozdoby choinkowe lub większe na ścianę. Prace będzie można wziąć do domu. Do udziału w tym warsztacie, ze względu na trudność techniki,  zaproszona jest młodzież i osoby dorosłe. Koszt 10 zł.

Na każdy z warsztatów obowiązują oddzielne zapisy – tel. 62 741 30 39 wew. 28 lub 21. Liczba miejsc ograniczona.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska