Pandemia zamknęła komunikację

Irena Kuczyńska4 listopada 20202min
Wydz.-Komunikacji-czolo.jpg

Od 5 listopada do odwołania będzie zamknięty Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pleszewie. Ma to związek z podejrzeniem o zakażenie koronawirusem pracowników wydziału pracujących na obu zmianach.

Musimy czekać na wyniki i wtedy podejmiemy decyzję, jak planować pracę wydziału – powiedział radiu Centrum Maciej Wasielewski – pleszewski starosta.

Informacja o zamknięciu wydziału pojawiła się w środę na stronie internetowej Starostwa Powiatowego. Jest tam też wyjaśnienie, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19, urząd nie będzie naliczał petentom kar za niedotrzymanie terminu 30 dni na rejestrację, zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu, ale obowiązek ten musi być spełniony najpóźniej do dnia 31 grudnia 2020 roku. Problem mogą mieć osoby, które zakupiły auto w marcu i do tej pory nie przerejestrowały, one na pewno zapłacą karę – przewiduje naczelniczka wydziału komunikacji Renata Garsztka.
Dodaje, że w ostatnich tygodniach wydział pracował na dwóch zmianach a zdarzało się, że petenci przychodzili do starostwa do godziny 18.00. Każdy więc mógł swoją sprawę załatwić. Dopiero w tym tygodniu, kiedy okazało się, że jedna osoba czeka na wynik wymazu, komunikacja pracowała na jedną zmianę.
Wydział Komunikacji zdalnie petentów obsługiwać nie może, bo cała baza informacji jest na miejscu, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na sygnał, że wydział pracuje. Tymczasem urzędnicy będą telefonicznie udzielać porad i wyjaśnień. Numery telefonów będzie można znaleźć na stronie starostwa – mówi Renata Garsztka.