Papież na Rynku i w muzeum

Avatar photoIrena Kuczyńska19 maja 20205min
czolo-4.jpg

Na pleszewskim Rynku można oglądać wystawę eksponowaną z okazji 100 – lecia urodzin Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Pleszewa.

W Muzeum Regionalnym udostępniono wystawę “Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979 – 1983 – 1997 – 1999”, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu.

Wystawę na Rynku można obejrzeć mimochodem, przy okazji pobytu na pleszewskim Rynku. Są tu wyeksponowane m.in. zdjęcia z Pleszewskiej Pielgrzymki do Watykanu w marcu 2004 roku, podczas której w obecności 120 mieszkańców Pleszewa burmistrz Marian Adamek wręczył Janowi Pawłowi II uchwałę Rady Miejskiej, nadającej papieżowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Pleszewa.
Więcej Z pleszewską pielgrzymką u papieżaSłowa, które papież skierował do pleszewian są uwiecznione na tablicy przy Placu Wolności im. Jana Pawła II.

W Muzeum Regionalnym udostępniono zwiedzającym wystawę “Pielgrzym nadziei. Jan Paweł II na ziemi wielkopolskiej 1979 – 1983 – 1997 – 1999”, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu. Na 12 planszach przypomniano cztery pielgrzymki papieskie do Wielkopolski, które były nie tylko ważnymi wydarzeniami religijnymi, ale także społeczno-politycznymi.

Muzeum zaprasza indywidualnych gości oczywiście w maseczkach, w liczbie nie większej niż 8 osób jednocześnie. We wszystkich miejscach upamiętniających Jana Pawła II w Pleszewie i powiecie złożono 18 maja kwiaty i zapalono znicze.

Czytaj też
To o Eugeniuszu Małeckim napiszą, że organizował wizytę papieża w Kaliszu
W czerwcu 1979 roku odradzano pleszewianom wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym w Gnieźnie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska