Parking przy cmentarzu komunalnym jest gotowy

Irena Kuczyńska5 września 20223min
Parking przed cmentarzem komunalnym jest gotowy. 86 miejsc parkingowych czeka na osoby, które nawiedzają pleszewską nekropolię. Jest rondo, nowe znaki drogowe i przystanek komunikacji miejskiej przestawiony w inne miejsce, tak żeby zawracanie pod bramą cmentarza było wygodne.
630f56e243ad1_o_large-1.jpg

 

 

Parking przy cmentarzu jest jednym z trzech, które miasto modernizuje w ramach jednego zadania inwestycyjnego pn. „Budowa i modernizacja parkingów Park & Ride na terenie Miasta i Gminy Pleszew”.

Modernizacja

Jest gotowy, może dlatego że była to modernizacja a nie budowa od zera, jak to ma miejsce w przypadku parkingu ze zbiornikiem na deszczówkę w Pleszewie pomiędzy Ogrodową i Targową czy w Kowalewie przy dworcu kolejowym. Tam prace są w toku.

Czytaj: W trakcie budowy jest parking w Kowalewie
Parking ze zbiornikiem na deszczówkę
Rondo, kanalizacja, nowe znaki

Natomiast parking przy cmentarzu jest ukończony – projekt przewidywał budowę kanalizacji deszczowej, malowanie pasów i linii parkingowych na asfalcie, wymianę krawężników, ustawienie nowych znaków drogowych. Na wprost bramy cmentarnej zbudowano rondo, przystanek komunikacji miejskiej przeniesiono ze strony lewej na prawą, tak żeby duże autobusy, w tym podwożące żałobników, mogły wygodnie i bezpiecznie zawracać.

Parking

Parkingi z dotacji

Modernizacja parkingu na 86 samochodów, kosztowała 800 000 złotych. W sumie 3 parkingi typu “Park & Ride” w Pleszewie kosztować będą 6 700 000 zł, z czego ponad 5 600 000 zł to dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych Polski Ład: Fundusz Inwestycji Strategicznych.

Parking przy cmentarzu komunalnym