Paweł Milczarek chce pobić rekord Guinessa i przebiec maraton w pełnym umundurowaniu bojowym

Avatar photoIrena Kuczyńska12 lutego 20233min
24441607_758666327_large.jpg
Paweł Milczarek, zawodowo związany z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, chce pobić rekord Guinessa w biegu w pełnym umundurowaniu bojowym. Jeśli mu się to uda, to będzie pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał!

Paweł Milczarek uczestniczy w biegach na różnych dystansach, w ultramaratonach m.in. w Andorra Ultra Trail w Pirenejach czy jednym z najtrudniejszych górskich ultramaratonów Ultra trail du Mont Blanc w Alpach.  Zajął 3. miejsce w Polsce i znalazł się w setce najlepszych zawodników biegu „Wings for life”, w którym udział wzięło ponad 184 000 biegaczy z całego świata. W swojej kategorii wiekowej wybiegał 20. lokatę w rankingu światowym i pierwszą w krajowym.

Pobiegł dla Jagódki

Paweł Milczarek chętnie angażuje się w akcje charytatywne. W ubiegłym roku przebiegł maraton w pełnym ekwipunku, dla małej Jagódki, która zmaga się z SMA. Towarzyszyło mu ponad 100 osób.

Paweł Milczarek pobiegł maraton dla Jagódki w towarzystwie 100 osób
Paweł Milczarek w pełnym umundurowaniu

Czytaj: Pleszewski strażak pobiegł maraton dla Jagódki

Pobiegli ale półmaraton i maraton bez  butli i maski

I to właśnie wtedy  narodził się pomysł  podjęcia niecodziennego wyzwania. Strażak napisał maila do Biura Rekordów Guinnessa z zapytaniem, czy kiedykolwiek wcześniej ktoś biegł maraton w ubraniu strażackim wraz z podpiętym sprzętem ochrony układu oddechowego.

Okazało się, że na całym świecie było dwóch takich śmiałków:

  • Rekord świata w maratonie w umundurowaniu strażackim ale bez butli i maski wynosi 3h 41min 10s i ustanowił go Irlandczyk – Alex O’Shea
  • Rekord świata w półmaratonie z maską i butlą wynosi 3h 21min 41s i ustanowił go Nowozelandczyk – Simon Trye
Pobiegnie w pełnym umundurowaniu

Paweł Milczarek zamierza 5 listopada ustanowić Rekord Guinnessa w Maratonie w pełnym umundurowaniu bojowym. Tego jeszcze nikt na świecie nie podejmował. Dzięki wsparciu sponsorów ma buty, które nie tylko służą do działań ratowniczo-gaśniczych, ale i uprawiania sportów, dzięki czemu spełni wymagania do bicia Rekordu Guinessa. Będzie to maraton charytatywny, w którym udział może wziąć każdy.

Czytaj też: Pleszew – miasto bicia rekordów Guinessa

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska