Pierwsze szpadle pod biurowiec wkopane

Avatar photoIrena Kuczyńska24 czerwca 20203min
Grzegorz-Knappe-prezes-PK-w-Pleszewie.jpg

Ruszyła budowa biurowca Zakładu Usług Komunalnych w Pleszewie, który jest jednym z elementów nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie. Pierwszy szpadel w ziemię wkopany.

Na opuszczenie starej siedziby przy ul. Fabrycznej pleszewska firma ma czas do marca 2021 roku. Do wydania jest ponad 10 000 000 zł – powiedział radiu Centrum prezes Grzegorz Knappe.We wtorek wkopano na placu budowy pierwszy symboliczny szpadel pod biurowiec. Na zdjęciach widać postępującą budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Całości dopełnią wiaty garażowe i pomieszczenia magazynowe.Przy ulicy Kaliskiej niedaleko Stacji Wodociągów będzie wybudowana Stacja Diagnostyczna, co sprawi, że Zakład Usług Komunalnych przybliży się do Stacji Wodociągów i całe Przedsiębiorstwo Komunalne się połączy, bo projekt przewiduje też budowę dróg. Dzięki temu droga z firmy do firmy się skróci i nie będzie trzeba jeździć przez miasto, co odciąży pleszewskie ulice.Stopniowo budowa nowej siedziby PK przy ul. Polnej będzie postępować. Zaczęło się od PSZOK, teraz czas na biurowiec, którego koszt sięga 1 800 000 zł, potem drogi, parkingi, oświetlenie, wspomniana już Stacja Diagnostyczna i Myjnia Samochodowa. Prezes PK Grzegorz Knappe mówi, że do marca 2021 roku jest do wydania ponad
10 000 000 zł, bo tyle kosztuje cała inwestycja. No i do marca trzeba opuścić i oczyścić starą siedzibę przy Fabrycznej.

Tę nieruchomość kupił od miasta Famot. Pieniądze ze sprzedaży pokryją koszty budowy nowego lokum Przedsiębiorstwa Komunalnego przy Polnej.

RADIO CENTRUM  SZpadel pod biurowiec

Wkopywanie szpadla,  na zdjęciach kolejno: Arkadiusz Ptak, Tadeusz Rak, Miroslawa Zwierz – prezes firmy, która buduje biurowiec, Artur Kulas – dyrektor w PK, Grzegorz Knappe – prezes PK


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska