Plener i warsztaty w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Irena Kuczyńska1 sierpnia 20223min
Międzynarodowy Plener Artystyczny "Inspiracje leśne VI" rozpoczyna się w OKL-u. Jego integralną częścią są warsztaty dla młodzieży "Zaczarowany las, zaczarowana łąka", podczas których powstaną prace artystyczne z surowców wtórnych. Można się zapisywać, decyduje kolejność zgłoszeń.
zdjecie-Obora-1-1.jpg

 

Warsztaty są integralną częścią Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Inspiracje l leśne VI”  z udziałem artystów z Polski, Niemiec i Holandii. Plener trwać będzie w dniach 5–14 sierpnia 2022 r. Głównym motywem pracy artystów będzie naturalne dziedzictwo gołuchowskiego parku-arboretum.

Warsztaty z udziałem artystów

Warsztaty dla  nastolatków poprowadzą artyści z Niezależnego  Europejskiego Stowarzyszenia Twórców „Nest-Art” im. Ewy Dąbrowskiej,.V. Towarzyszyć im będą edukatorzy z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.  Warsztaty odbędą się 10 sierpnia 2022 r. w godzinach 10:00–14:00 w wiacie edukacyjnej przy obiekcie Obora (ul. Borowskiego 2B, 63-322 Gołuchów).

Za zgodą rodziców

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach dla dzieci, jest posiadanie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna, z którą należy przyjść na zajęcia. Rodzic lub opiekun może taką zgodę podpisać również na miejscu, przed rozpoczęciem warsztatów – podkreśla Alicja Antonowicz – z działu edukacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Dodaje, że na warsztaty można  zabrać ze sobą plastikowe zakrętki od butelek oraz elementy uszkodzonych zabawek!

Wystawa i certyfikaty

Dzieła, które powstaną w wyniku wspólnej pracy, zostaną zaprezentowane 14 sierpnia 2022 r. Wtedy w Muzeum Leśnictwa – Powozowni, zakończy się Międzynarodowy Plener Artystyczny. Uczestnicy warsztatów będą w finisażu uczestniczyć. Otrzymają również certyfikaty poświadczające udział w warsztatach.

Plener, który będzie integralną częścią warsztatów