Pleszew chce być w Aglomeracji

Avatar photoIrena Kuczyńska22 września 20202min
pleszew_wjazd-czolo.jpg

Pleszew złożył kolejny wniosek o przyjęcie do Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko – Ostrowska. Z obydwoma miastami Pleszew jest związany od lat. Jednak pierwsza próba przyjęcia do Aglomeracji, zaraz po jej utworzeniu, skończyła się niepowodzeniem.

Z informacji potwierdzonych przez burmistrza Arkadiusza Ptaka wynika, że tym razem może się udać, zwłaszcza, że jest on po rozmowach z prezydentem Kalisza Krystianem Kinastowskim i prezydentką Ostrowa Wlkp. Beatą Klimek. Wniosek, złożony do zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko – Ostrowska, został złożony. Informacja o tym poszła też do Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Pleszew, nawet nie będąc w Aglomeracji, jest powiązany z Kaliszem i z Ostrowem. Pleszewska młodzież chętnie dojeżdża do tamtejszych szkół średnich i wyższych, tam pleszewianie jeżdżą na większe zakupy. Ekspertyza wykonana na zlecenie UMiG Pleszew Polskiej Akademii Nauk, również wykazuje szereg powiązań z obydwoma miastami.
Będąc w Aglomeracji, Pleszew ma szansę na lepszy rozwój miasta, zwłaszcza, że pojawiła się nowa perspektywa finansowa i możliwość pozyskiwania środków w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, którymi będzie dysponować Aglomeracja. Warto dodać, że członkiem Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej jest już gmina Gołuchów w powiecie pleszewskim, której największa miejscowość – Kościelna Wieś jest mocno powiązana z Kaliszem, chociażby komunikacją miejską.

RADIO CENTRUM Pleszew w AKO


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska